ایستادگی در برابر دشمنان با تقویت بنیه های اقتصادی میسر است

ساوه - ایرنا- خطیب جمعه ساوه گفت: تقویت بنیه های اقتصادی کشور با اجرای برنامه های اقتصاد مقاومتی زمینه ایستادگی تمام عیار در برابر دشمنان را میسر می کند.

حجت الاسلام «سید ابراهیم حسینی» در خطبه های نماز جمعه این هفته شهر ساوه که در مصلی امام علی (ع) برگزار شد، افزود: قوی شدن در همه ابعاد از جمله نظامی و اقتصادی در برابر تهدیدات دشمنان ایجاد بازدارندگی می کند و این نکته مورد تاکید مقام معظم رهبری است.

وی اظهار داشت: رونق تولیدات داخلی با پیاده کردن برنامه اقتصاد مقاومتی نسخه شفابخش کشور است و نباید اینگونه تصور کرد که این برنامه به معنای قطع ارتباط با جهان است بلکه هدف رهایی از وابستگی اقتصادی و ایجاد خودکفایی است.

وی تاکید کرد: نباید در برابر دشمنان ضعف و عقب نشینی نشان دهیم زیرا اگر یک قدم به عقب برگردیم، آنها جسورتر شده و ۱۰ قدم به پیش می آیند؛ از این رو باید با تدبیر و اتحاد پشت سر رهبر معظم انقلاب یک صف واحد در برابر بدخواهان و دشمنان باشیم.

امام جمعه ساوه در مورد مشکلاتی که برای میزبانی تیم های فوتبال باشگاهی کشور در رقابت های آسیایی ایجاد شد، افزود: همه این مسائل از نفوذ منطقه ای ایران گرفته تا نرخ ارز و ورزش فوتبال را بهانه ای برای ایجاد نارضایتی و قراردادن مردم در برابر نظام اسلامی قرار داده اند که باید هوشیاری مسئولان و همراهی مردم، مراقب این جریان ها باشیم.

وی در مورد حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی، گفت: دشمنان از این ماجرا قصد موج سواری و کاستن از شیرینی اقتدار عملیات موشکی علیه پایگاه امریکائی ها را داشتند اما پذیرش فداکارانه مسئولیت از سوی فرمانده هوافضا، رهنمودهای رهبر معظم انقلاب و همراهی داغدیدگان، ترفندهای دشمنان راه به جایی نبرد.

حجت الاسلام حسینی با قدردانی از حضور باشکوه مردم در تشییع پیکر شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی و همچنین نماز جمعه باشکوه به امامت رهبر انقلاب، گفت: مردم ایران با این حضور پرشور بار دیگر با آرمان های نظام اسلامی و جبهه مقاومت تجدید بیعت کردند.

وی با اشاره به انتخابات مجلس شورای اسلامی در دوم اسفند امسال، گفت: شورای نگهبان امین مردم است و باید از ورود مفسدین و افراد ناصالح به خانه ملت جلوگیری کند اما در این راه باید تقوای الهی و عدالت رعایت شود.

آیین نماز جمعه در چهار شهر تابعه شهرستان ساوه (ساوه، نوبران، غرق آباد و آوه) برگزار می شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 8 =