۴ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۰۱
کد خبرنگار: 957
کد خبر: 83646126
۰ نفر

برچسب‌ها

مدیران امانت‌دار باشند

سنندج - ایرنا - امام جمعه سنندج گفت: مدیران دستگاه‌های مختلف باید در مسوولیتی که بر عهده دارند امانت‌دار بوده و تمام تلاش خود را برای خدمت صادقانه به مردم بکار گیرند.

ماموستا فایق رستمی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه سنندج اظهار داشت: مدیران بخش‌های مختلف باید نسبت به جامعه دلسوز باشند و از خیانت در امانت و مدیریت اجتناب کنند.
وی با بیان اینکه امانتداری همواره مورد تاکید قران و پیامبر(ص) بوده است، اضافه کرد: باید خدمتگزار دین و ملت باشیم و از فرصت مسوولیت در راستای رفع مشکلات مردم و خدمت صحیح به آنان بهره گیریم.
خطیب جمعه سنندج بر اجرای عدالت در جامعه اسلامی تاکید کرد و یادآور شد: عدالت یکی از پایه‌های دین اسلام است و در سایه این امر مهم می‌توان شاهد پیشرفت و توسعه در کشور بود، همچنانکه امام علی(ع) همواره مالک اشتر را به اجرای عدالت در زمان زمامداریش توصیه می‌کرد.
ماموستا رستمی در بخش دیگری از خطبه‌ها به اخلاق حسنه پیامبر(ص) در برخورد با کفار و افراد ناآگاه اشاره کرد و گفت: ما هم باید پیرو منش پیامبر(ص) باشیم، چرا که اخلاق درست می‌تواند جامعه را به سعادت دین و دنیا برساند.
وی با بیان اینکه اسلام مکتب بزرگی برای هدایت بشریت است، افزود: باید در برابر مشکلات و نارسایی‌ها صبور باشیم و با رفتار و اخلاق صحیح، رضایت خداوند را بدست آوریم.
معاون بهداشتی مرکز بهداشت سنندج سخنران پیش از خطبه‌ها نیز به مناسبت هفته اول بهمن و پویش مقابله با بیماری سرطان اظهار داشت: ۵۰ درصد افرادی که سرطان دارند قابل درمان هستند و ۵۰ درصد بقیه نیز بسیاری از مشکلاتشان رفع می‌شود.
سامرند سعیدی با بیان اینکه باید با تغییر الگوی تغذیه از سرطان پیشگیری کنیم، افزود: تحرک بدنی، مصرف سبزیجات، عدم استفاده از روغن جامد، کاهش مصرف نمک و قند و کاهش مصرف گوشت قرمز می‌تواند از ابتلا به انواع سرطان بسیار موثر باشد.
وی به شناسایی ۴۰۰ نوع ماده سمی در سیگار و ۴۰ ماده سرطان‌زا در آن اشاره کرد و گفت: شهروندان باید از مصرف سیگار اجتناب کرده و هر هفته سه نوبت و در هر نوبت نیم ساعت ورزش و پیاده‌روی کنند.
معاون بهداشتی مرکز بهداشت سنندج بر لزوم انجام آزمایش‌های مختلف در طول سال برای بررسی وضعیت سلامتی فرد تاکید کرد و یادآور شد: با شناخت به موقع و مراجعه زودهنگام به پزشک، بسیاری از سرطان‌ها قابل درمان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =