سی ان ان: میلیون ها نفر از مردم عراق علیه آمریکا تظاهرات کردند

تهران –ا یرنا – شبکه تلویزیونی سی ان ان در بخش خبری خود در بازتاب راهپیمایی ضد آمریکایی در عراق گزارش داد: میلیون ها نفر در عراق دست به تظاهرات ضد آمریکایی زدند.

سی ان ان روز جمعه با پخش تصاویری از این راهپمایی گزارش داد: حضور پرجمعیت مردم در خیابان های بغداد هستیم که در تظاهراتی ضدآمریکایی و فراخوان تظاهرات یک میلیون نفری صورت گرفته است.

این رسانه تصویری آمریکایی در ادامه پخش این تصاویر از بغداد افزود: این راهپیمایی اعتراض آمیز برعلیه حضور نظامی آمریکا به دنبال مصوبه پارلمان عراق مبنی بر خروج تمامی نظامیان خارجی برگزار شد.

سی ان ان ادامه داد: تصمیم پارلمان عراق برای خروج نظامیان خارجی  دراین کشور به دنبال شهادت (سرداری سپهبد) قاسم سلیمانی که در نزدیکی فرودگاه بغداد (توسط ارتش تروریستی آمریکا)  روی داد، گرفته شد.

به گزارش ایرنا از دفتر بغداد، مردم عراق امروز  (جمعه) چهارم بهمن ماه  با برپایی تظاهرات میلیونی در خیابان های بغداد، قدرت اسلام و ملت بزرگ این کشور را به رخ آمریکای اشغالگر و سایر همپیمانانش کشیدند.

تظاهرکنندگان عراقی در شعارهایشان ضمن اعلام انزجار از آمریکا، با فریاد « آمریکا از کشور ما بیرون برو » و « مرگ بر آمریکا » و « مرگ بر اسراییل» خشم و نفرت خود را به اشغالگران نشان دادند.

«مقتدا صدر» رهبر جریان صدر عراق در پیامی که امروز در اجتماع میلیونی تظاهرکنندگان در بغداد قرائت شد، تاکید کرد که تمامی راهکار های سیاسی، اقتصادی و مردمی برای اخراج نیروهای آمریکایی از خاک عراق در پیش گرفته خواهد شد.

رهبر جریان صدر خاطرنشان کرد که مهمترین خواسته ملت عراق و همه جریان ها بسته شدن پایگاه های نظامی، توقف کامل پروازهای جنگی و جاسوسی ارتش آمریکا و ممنوعیت ورود و خروج نیروهای آمریکایی به خاک عراق است.

مردم شهرهای مختلف عراق به ویژه پایتخت  از نخستین ساعت های صبح امروز جمعه خود را به بغداد رساندند تا در تظاهرات میلیونی علیه نیروهای اشغالگر آمریکایی شرکت کنند.

**۱۳۰۲**

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 9 =