امام جمعه یزد: مسولان در مصرف هزینه‌های بیت‌المال دقت کنند

یزد- ایرنا- نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه یزد گفت: مسولان در هر پست و مقامی که حضور دارند به خصوص فرمانداران، اعضای شوراهای اسلامی شهرها و روستاها و مدیران در مصرف هزینه ها از محل بیت‌المال عمومی دقت کنند تا خدای ناکرده بیهوده مصرف نشود.

آیت‌الله محمدرضا ناصری یزدی امروز در خطبه‌های نمازجمعه این هفته شهر یزد با بیان اینکه مشکلات اقتصادی در کشور وجود دارد ، افزود: وجهی که نظام در اختیار مسوولان قرار می‌دهد باید بر اساس نیاز و اجرای برنامه‌های مفید و مناسب هزینه شود.

وی ادامه داد: در حال حاضر از مصرف بیت‌المال در شرایط اقتصادی باید مصرف هیزینه دقیق و همراه با حساب و کتاب باشد تا نتیجه آن حل مسائل و نیازهای جامعه و آحاد مردم ولایتمدار باشد.

خطیب جمعه جمعه یزد تصریح کرد: فلسفه وجودی مدیریت و مسوولیت در نظام اسلامی برای خدمتگزاری است که باید افرادی که در صدر کارها قرار می‌گیرند از فرصت آن برای انجام خدمت خالصانه استفاده کنند.

ناصری یزدی گفت: باید قدر زمان مسوولیت را در سایه نظام جمهوری اسلامی که نتیجه ایثار و فداکاری شهیدان است دانست و درست و به جا از آن در راستای خدمت و حل مسائل بهره گرفت.

نماینده ولی‌فقیه در استان یزد به زندگی و ویژگی‌های شهید قاسم سلیمانی فرمانده سابق سپاه قدس  به عنوان یک الگوی بی‌نظیر و بی‌بدیل برای عامه مردم و مدیران اشاره کرد و بیان داشت: رمز عزت و محبوبیت این شهیید به خاطر اخلاص و ایمان قوی او بود.

ناصری یزدی گفت: وجود این شهید یک الگوی ناب و فرهنگ متعالی است که باید ابعاد آن مورد بررسی و تبیین قرار گیرد و دستمایه مسوولان در کار و اقدام موثر واقع شود.

وی به اهمیت اقتدار نظام در ابعاد مختلف به خصوص فرهنگی، نظامی، سیاسی و علمی اشاره کرد و از مسوولان خواست برای ارتقای آن اقدام کنند.

امام جمعه یزد بار دیگر از اقدام نیروی هوافضای سپاه در بمباران مواضع آمریکایی‌ها در عراق بعد از شهادت سلیمانی قددانی کرد و آن را نتیجه اقتدار ایران و آمادگی نیروهای مسلح دانست .

ناصری یزدی در ادامه به سفر رییس قوه قضاییه به یزد و دیدار با اقشار مختلف مردم و بررسی مسائل اشاره کرد که برکات و نتایج خوبی برای استان و مردم دارد .

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی دیروز( پنجشنبه) در صدر هیات عالی قضایی به یزد سفر کرد و با اعزام ۱۷ هیات به شهرستان ها در جریان نقاط قوت و منفی مجموعه نهادهای زیر مجموعه این قوه قرار گرفت.

وی در حاشیه این سفر با گروه های مختلف اقتصادی، خانواده های شهدا،کارکنان قضایی قرار گرفت.

نمازجمعه در ۲۸ شهر و روستای استان یزد اقامه می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 10 =