قدرت نظامی ایران موجب رعب و وحشت دشمنان شده است

قزوین - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه قزوین گفت: قدرت نظامی ایران اسلامی امروز باعث رعب و وحشت دشمنان شده است.

آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های نماز جمعه این هفته قزوین ، افزود: درهم کوبیدن پایگاه عین الاسد در عراق و ایجاد اختلاف بین دشمنان از جمله ثمره های قدرت نظامی جمهوری اسلامی ایران است که حامیان استکبار را در منطقه نا امید کرد.

وی شهادت حاج قاسم سلیمانی را در دفاع از مظلومین جهان دانست و افزود: آینده جهان در خدمت اهل تقوا و کسانی خواهد بود که علم و دانش خود را در راه رضای خداوند به کار ببرند و خداوند را باور کنند.

آیت الله عابدینی به حضور امروز مردم عراق در خیابانهای بغداد اشار کرد و یادورشد: حضور مردم عراق سیلی محکمی به صورت مستکبرانی است که نمی خواهند کشورهای اسلامی آزادی، عزت، آرامش، پیشرفت و استقلال داشته باشند.

وی این حرکت مردم عراق را بسیار ارزشمند دانست و اظهار امیداوری کرد که خداوند به حرکت این مردم برکت و عزت بیشتر بدهد.

آیت الله عابدینی با اشاره به آیاتی از قرآن کریم گفت: خداوند تبارک و تعالی از مومنان می خواهد که قدرتمند باشند و خود را به بهترین امکانات زمان خود مجهز کنند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با اشاره به وجود دغدغه های محیط زیستی در قزوین گفت: حوزه محیط زیست جز با مشارکت مردم ، رسانه ها ، متدینین و همه دغدغه مندان حل نمی شود.

وی افزود: باید هرکجا که شاهد ظلم به محیط زیست بودیم اطلاع رسانی کنیم و اجازه ندهیم به شرایطی برسیم که نفس کشیدن برای ما تنگ شود.

امام جمعه قزوین گفت: نباید اجازه دهیم آب ما آلوده و خاک ما تبدیل به ریزگرد شود و اجازه نفس کشیدن نداشته باشیم ، اگر همگان برای رفع این مشکلات محیط زیستی بسیج نشویم آب و خاک و نفسمان بند خواهد آمد و باید بحث محیط زیست را جدی بگیریم.

وی در ادامه به کمک مردم قزوین به سیل زدگان استان سیستان و بلوچستان اشاره کرد و افزود: سری اول این کمک ها هفته گذشته ارسال شد و نتایج خوبی به دنبال داشت.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین با تأکید بر اینکه مبارزه با مفاسد نیازمند خواست همگانی است، گفت: اگر بخواهیم در مبارزه با بدی ها قوی باشیم باید همه با هم همراه شویم و برای ترویج خوبی ها نیز همین خواست همگانی لازم است.

وی با بیان اینکه بسیاری از مسوولان کشور خدمتگزار و سالم هستند، افزود:  اگر یک مسوول هم خلافی را مرتکب شود، اتفاق خوبی نیست و همه باید فریادشان را محکم بر سر کسانی که خلافی را مرتکب می شوند، بلند کنند تا دست از مفسده بردارند.

آیت الله عابدینی با تأکید بر اینکه باید قدر مدیران لایق و شایسته را بدانیم، افزود: بسیاری از مدیران دلسوز، مؤمن و امانت‌دار هستند و همه مردم قدر آنها را می دانند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 11 =