خروج نیروهای آمریکایی با همبستگی کشورهای منطقه امکان‌پذیر است

مهاباد- ایرنا- امام جمعه مهاباد گفت: خروج عوامل و نیروهای آمریکایی از خاورمیانه با همبستگی و اتحاد کشورهای منطقه امکان‌پذیر است.

ماموستا عبدالسلام امامی در خطبه‌های نمازجمعه این هفته مهاباد افزود: سیاست دولتمردان آمریکایی ایجاد کینه و دشمنی بین کشورهای خاورمیانه است تا بتواند از این دشمنی به نفع مقاصد خود در منطقه بهره‌برداری کند.

وی ادامه داد: خروج آمریکای فساد انگیز از منطقه، حداقل انتقام سخت از آمریکاست و در این زمینه علاوه بر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران، دیگر نیروهای مقاومت در منطقه نیز با اتکا به قدرت الهی، مکمل سیلی به آمریکای جنایتکار خواهند بود.

وی اظهار داشت: غارت منابع، فروش تجهیزات نظامی و جنگ و خونریزی تنها دستاورد آمریکا برای کشورهای خاورمیانه بوده و کشوری که خواسته از دام آنها رهایی یابد، همواره تهدید به تحریم شده‌است.

امام جمعه مهاباد اظهار داشت: کشورهای منطقه باید با احترام، حق و حقوق یکدیگر را رعایت و به آن توجه کنند تا بهانه‌ای به دست دشمنان و فرصت طلبان آمریکایی برای ادامه حضور در منطقه داده نشود.

وی با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی جزء امن‌ترین کشورهای منطقه است، عنوان کرد: سلب امتیاز میزبانی برای نمایندگان ما در مسابقات بین المللی، شیطنت‌ کشورهای عربی و تصمیمی غیرورزشی بود.

ماموستا امامی حفظ عزت و اقتدار نظام را بالاتر از همه چیز دانست و اظهار داشت: به اعتراف سازمان‌های بین المللی هم اکنون ایران جزء امن‌ترین کشورهای جهان و خاورمیانه به شمار می‌رود و بازی کردن در کشورهای بیگانه که خود درگیر جنگ هستند، منطقی نیست.

به گزارش ایرنا، در پی ترور سردار شهید سپهبد سلیمانی، ابومهدی المهندس معاون حشدالشعبی عراق و همراهان آنها توسط نیروهای آمریکایی، پارلمان عراق تصویب کرد که این کشور باید پایگاه‌های خود در عراق را ترک کرده و به کشورش بازگردد.

برچسب‌ها

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 16 =