محور سخنان ائمه جمعه استان کرمان

کرمان - ایرنا - لزوم شناسایی توطئه‌های دشمن و تاکید بر حضور پررنگ در انتخابات  از جمله محورهای سخنان ائمه جمعه این هفته شهرهای استان کرمان است.

جیرفت
 امام جمعه جیرفت در خطبه‌های این هفته نمازجمعه گفت: امروز برخی‌ها به دنبال ترویج ملیت‌گرایی هستند لذا توطئه‌های دشمن را بشناسیم و در چنین نقشه‌هایی گرفتار نشویم.
حجت‌الاسلام رضا سعادت‌فر ضمن تسلیت ایام فاطمیه، به سخنان مقام معظم رهبری در نماز جمعه تهران اشاره کرد و گفت: سردار شهید را به چشم مکتب، راه و مدرسه درس‌آموز نگاه کنیم.
وی افزود: رهبر معظم انقلاب فرمودند، سردار سلیمانی یک مکتب بود که با اتکا به اصل ایمان و غیرت توانست در مقابل استکبار پیروز شود.
خطیب جمعه جیرفت با بیان اینکه مکتب سازش، نقطه مقابل مکتب سردار سلیمانی است، تصریح کرد: مکتب سلیمانی بر ایمان و  غیرت دینی استوار است ولی مکتب مخالف، این اصول را ندارد. 
وی به انتخابات مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت: آیت‌الله بهجت می‌فرمایند، در انتخابات توجه کنید که کدام نماینده بیشتر به امام زمان عشق می‌ورزد لذا به همان نامزد رای دهید.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر به تعبیر مقام معظم رهبری در خصوص سپاه قدس به عنوان سپاه اسلام اشاره کرد و گفت: تفکرات ملی‌گرایی هیچ کمکی به ملت اسلامی نمی‌کند.
وی به تهدید نماینده آمریکا در خصوص سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس اشاره کرد و گفت:  اگر رهبر معظم انقلاب اشاره کنند همین عشایر استان کرمان از نسل حاج قاسم سلیمانی سر ترامپ را برای آزادی‌خواهان دنیا به ارمغان خواهند آورد.
امام جمعه جیرفت همچنین به طرح صلح هرمز اشاره کرد و گفت: ما به هیچ فردی اجازه نمی‌دهیم این طرح ننگین را به امضا برساند.
وی گفت: آیت‌الله جوادی عاملی فرمودند، کسی که بیگانه را راه می‌دهد با غیرت سازگاری ندارد، این همه ظرفیت در کشور خودمان داریم ولی گوشت از برزیل می‌آوریم.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر همچنین به دیدار رییس جمهوری عراق با ترامپ اشاره کرد و گفت: این روزها باید بصیرت داشته باشیم.
وی اظهار داشت: مقام معظم رهبری فرمودند، افرادی که نسبت به مصالح کشور هیچ علاقه‌ای ندارند آنچه دشمن مایل است از زبان آنها سر می‌زند.
وی تصریح کرد: دشمنان قصه سقوط هواپیما را بزرگ کردند تا جامعه ما از فکر انتقام خارج شود.
خطیب جمعه جیرفت بیان داشت: اگر کسی در مسیر انتقام سردار سلیمانی نباشد در مسیر منافقان است لذا همه مردم تا زمان خروج آمریکا از منطقه به زمین نمی‌نشینند.
وی با بیان اینکه باید احزاب را بشناسیم، گفت: تفکر برخی اندیشمندان احزاب با ولایت همسو نیست لذا نسبت به شناخت احزاب اهتمام بیشتری داشته باشیم.
حجت‌الاسلام سعادت‌فر به مشکلات کشاورزی جنوب کرمان اشاره کرد و گفت: متاسفانه عامل اصلی این مشکلات نداشتن برنامه‌ریزی است.
وی افزود: این ضعف در برنامه‌ریزی، حق‌الناس است چون موجب ضرر کشاورزان می‌شود.
امام جمعه جیرفت ادامه داد: باید تعاونی‌ها در محلات ایجاد و دست دلالان از بازار کوتاه شود تا شاهد تفاوت در قیمت‌ محصولات کشاورزی نباشیم.

کرمان :

کرمان - ایرنا - امام‌جمعه موقت کرمان با بیان اینکه همه باید تلاش کنیم تا جای خالی سردار شهید سپهبد قاسم سلیمانی را پر کنیم افزود: اگر امروز این شهید بزرگوار زنده بود قطعا مانع از رونمایی معامله قرن می شد.

 حجت الاسلام محمد صباحی در نماز این هفته کرمان  با اشاره به اینکه  نبود سردار سلیمانی و یارانش برای ملت ایران و آزادگان جهان بسی دشوار است،اظهار داشت : ولی  می‌توان با اراده و اخلاص حاج قاسم‌ها را تربیت و به جهان اسلام تقدیم کرد.

خطیب جمعه کرمان ضمن تسلیت ایام فاطمیه گفت : سردار سلیمانی یکی از دوست داران و ارادتمندان واقعی به حضرت فاطمه زهرا (س) بود و ۴۱ سال در جهاد و جبهه تلاش کرد و با رفتنش داغی عظیم بر دلمان ماندگار شد.

حجت الاسلام صباحی با تاکید بر اینکه راه تسلی داغ بزرگ نبود سردار سلیمانی در این است که اول همه باهم تلاش کنند جای این شهید بزرگوار را پرکنند ، افزود: شهید سلیمانی در تمامی ابعاد سازندگی، فرهنگی و اقتصادی پیشقدم بود و جای خالی سردار سلیمانی را باید با تلاش شبانه روزی و کار جدی در تمامی عرصه ها پرکنیم .

وی ادامه داد: جوانان کرمانی باید زندگی و جوانی حاج قاسم را سر لوحه قرار دهند و به سادگی، اخلاص، پاکی و نان حلال خوردن در زندگی وی توجه کنند و اگر تربیت جوانان ما مثل شهید سلیمانی صورت گیرد، نبود این سردار بزرگ جبران خواهد شد.