حالت آماده باش در هند برای مقابله با ویروس ناشناخته چین

دهلی نو-ایرنا- همزمان با افزایش تلفات بیماری ویروسی در چین (کرونا) ، دولت هند اقدامات پیشگیرانه و نظارت بر تمام مسافران که از چین به این کشور وارد می شوند را افزایش داده است و در سرتاسر این کشور اعلام آماده باش کرده است.

شبکه خبری " ان دی تی وی" روز جمعه گزارش داد: راویش کومار سخنگوی وزارت امور خارجه هند اعلام کرد که این وزارتخانه با صدور دستور العملی از سایر دستگاه های دولتی مربوطه خواسته است تا تمام مسافرانی که از چین وارد هند می شوند را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا در هند مورد بررسی قرار دهند.

وی افزود: هنوز هیچ  موردی از ابتلا به این ویروس در هند مشاهده نشده است. تاکنون بیش از ۱۲ هزار مسافر از ۶۰ پرواز با مبدا چین مورد بررسی قرار گرفته اند.

ابتلای پرستار هندی در عربستان سعودی به ویروس کرونا

به گزارش مقامات هندی، یک پرستار هندی که در عربستان سعودی مشغول به کار است به ویروس کرونا مبتلا شده است.

مقامات در عربستان سعودی این پرستار هندی اهل ایالت کرالا  به همراه سه نفر دیگر را در قرنطینه قرار داده اند.

پیناری ویجایان سروزیر ایالت کرالا از دولت مرکزی هند درخواست کرده است که برای مراقبت از این شهروند هندی در عربستان سعودی وارد عمل شود.

سفارت هند در چین برگزاری مراسم روز جمهوری هند را لغو کرد

خبرگزاری "ای ان آی"  نوشت سفارت هند در چین روز جمعه اعلام کرد که با توجه به گسترش ویروس در چین، این سفارتخانه برگزاری مراسم روز جمهوری هند که قرار بود روز یکشنبه( ۲۶ ژانویه) با حضور مهمانان ویژه برگزار شود را لغو کرده است.

سفارتخانه هند همچنین به افرادی که قصد سفر از چین به هند را دارد اخطار داد و اعلام کرد افرادی که در شهر ووهان زندگی می کنند باید به دقت سلامت خود را بررسی کنند.

در حالی که هنوز درمانی برای ویروس ناشناخته ووهان در چین یافت نشده و شمار قربانیان این بیماری به ۲۵ کشته و ۸۳۰ مبتلا افزایش یافته است دولت چین امروز جمعه مجبور شد با هدف جلوگیری از شیوع بیشتر این ویروس، راه های ورود و خروج ۸ شهر را ببندد.

این ویروس که از خانواده «ویروس کرونا» شناخته شده است دوره نهفته نسبتا طولانی از چند روز تا بیش از یک هفته دارد و همین باعث شده است تا زمانی که علایمی چون تب و تنگی نفس در مبتلایان بروز نکند از آن آگاهی ندارند و ضرورتی برای رفتن به بیمارستان نمی بینند به همین دلیل همه کسانی که با بیماران مبتلا به ویروس در ارتباط بوده اند فورا قرنطینه می شوند برای مثال پس از آنکه یک سالمند ۸۰ ساله مبتلا با خانواده و خویشاوندانش در ووهان ارتباط گرفت بیش از ۷۵ نفر این خانواده قرنطینه شدند.

تاکنون ۶ نمونه از ویروس کرونا در جهان کشف شده است و با این مورد تعداد آن به هفت مورد رسیده است این ویروس جزو خانواده بزرگی از ویروس‌ها است که از ویروس سرماخوردگی معمولی تا عامل بیماری سارس را شامل می‌شود در معمولی‌ترین حالت این ویروس باعث سرماخوردگی می‌شود اما در مواردی باعث سندروم حاد تنفسی یا همان "سارس" می‌شود نشانه‌های ابتلا به این ویروس در انسان تب، سرفه و تنگی نفس است.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha