ناظر پروژه های ساختمانی وزیر دفاع کره شمالی شد

پکن- ایرنا- رسانه های شرق آسیا از جمله خبرگزاری یونهاپ کره جنوبی ادعا کردند که همزمان با انتضاب وزیر خارجه جدید کره شمالی، وزیر دفاع این کشور هم تغییر کرده است و فرد دیگری که سابق طولانی در ساخت و ساز پروژه های عمرانی دارد به این عنوان منصوب شده است.

به گزارش ایرنا یونهاپ روز جمعه گزارش کرد که «کیم جونگ گوان» به عنوان وزیر دفاع جدید کره شمالی منصوب شده است و بر کرسی «نو کیوانگ چول» وزیر دفاع پیشین کره شمالی تکیه زده است.

تلویزیون دولتی کره شمالی تصویر گوان را روز گذشته در کنار «کیم جونگ اون» رهبر این کشور در یک نشست در پیونگ نشان داده است کیم جونگ گوان پیش از این به عنوان معاون وزیر نیروهای مسلح خلق و سرلشکر ارتش فعالیت می کرد.

«نو کیوانگ چول» که از ژوئن سال ۲۰۱۸ به عنوان وزیر دفاع کره شمالی خدمت کرده است مشخص نیست استعفا کرده یا عزل شده یا به مقام دیگری منصوب شده است.

همزمان امروز جمعه رسانه های دولتی کره شمالی تایید کردند که «ری سان گوان» یکی از فرماندهان پیشین ارتش این کشور به سمت وزیر خارجه جدید کره شمالی منصوب شده است و جای  «ری یونگ هو» را گرفته است.

«راشل مینیونگ لی» از تحلیلگران مسایل شبه جزیره و کره شمالی در مورد تغییرات جدید در دولت کره شمالی می گوید جالب ترین جنبه انتصاب کیم جونگ گوان به عنوان وزیر دفاع کره شمالی این است که کیم سابقه همکاری طولانی با پروژه های بزرگ ساخت و ساز دارد.

این تحلیلگر افزود: فکر می کنم پیام اصلی انتصاب کیم این است که ارتش از این پس نقش بزرگتری را در پروژه های ساخت و ساز ملی ایفا می کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 13 =