فساد نجومی در قراردادهای تسلیحاتی آمریکا و عراق

بغداد – ایرنا – کارشناس امنیتی عراق گفت که واشنگتن برای تسلط بر عراق و ادامه حضور خود در این کشور از پایبندی به توافقات و قراردهای نظامی که پیشتر با بغداد انجام داده ، خودداری می کند و همچنین حجم فساد در قرارداد وزارت دفاع با واشنگتن به ارقام نجومی می رسد.

 «مؤید العلی» روز پنجشنبه در گفت وگو با المعلومه افزود که واشنگتن در سال های گذشته قردادهای نظامی و خریدهای تسلیحاتی عراق را به انحصار خود درآورده و بغداد را از ارتباط با کشورهای جهان منع کرده است.
وی افزود که هدف آمریکایی ها تسلط بر تصمیم سیاسی عراق و عقب افتادگی این کشور از نظر نظامی بود تا حضور خود را در این کشور عراق تثبیت کنند، همچنین تمامی قراردادهای مربوط به تسلیحات با طرف آمریکایی دارای فساد بوده و واشنگتن به بندهای آنها عمل نکرده است.
العلی گفت: یکی از بزرگترین پرونده های فساد در تاریخ عراق بعد از سال ۲۰۰۳ قرار دادهای مربوط به  خرید جنگنده های F۱۶ است که واشنگتن هواپیماهای متفاوتی از آنچه نیروهای مسلح خود در اختیار دارند، به عراق تحویل داد.
وی با درخواست از کمیسیون صداقت برای ورود به پرونده قراردادهای میان وزارت دفاع عراق و واشنگتن و کشف افراد دخیل در آن گفت که حجم فساد در این قراردادها به اعداد نجومی می رسد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 2 =