وزیر دفاع آمریکا از تلفات انسانی حمله به عین الاسد اظهار بی اطلاعی کرد

نیویورک- ایرنا- وزیر دفاع آمریکا در لاپوشانی آشکار، از میزان تلفات و آسیب‌های انسانی نیروهای آمریکایی در عین الاسد اظهار بی‌اطلاعی کرد.

مارک اسپر روز پنج شنبه در گفت وگو با خبرنگاران این مطلب را در پاسخ به این سوال مطرح کرد که چه تعداد از سربازان آمریکایی مستقر در پایگاه نظامی عین الاسد پس از حمله موشکی ایران، دچار آسیب مغزی شده ند.

وی افزود: این موارد معمولا  گزارش نمی شود اما می توانیم برایتان پیگیری کنیم. من تعداد آنها را نمی دانم اما بیشتر آنها سرپایی هستند.

وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به این سوال که یعنی این صدمات جدی نیست، گفت: من پزشک نیستم و نمی توانم در این باره ارزیابی داشته باشم. معمولا این ارزیابی از سوی پزشکان حرفه‌ای ما انجام می شود.

 با گذشت نزدیک به دو هفته از حمله موشکی ایران در واکنش به اقدام تروریستی آمریکا در به شهادت رساندن سپهبد قاسم سلیمانی، مقامات آمریکایی همچنان در تلاشند تا تلفات انسانی این حملات را کتمان کنند.

سردار احمد وحیدی وزیر پیشین دفاع جمهوری اسلامی ایران اما نظر دیگری دارد و می گوید: ترامپ در شرایطی پنهان‌کاری می‌کند که ما اطمینان داریم حمله موشکی به پایگاه آمریکایی حداقل ٧٠‌ کشته و ٢٠٠ زخمی را به دنبال داشته است.

با توجه به فقدان ارائه ارزیابی از خسارات مادی و تلفات انسانی در پایگاه عین الاسد، «بیل پاسرل» نماینده کنگره در نامه‌ای به پنتاگون خواستار شفاف‌سازی در این مورد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 7 =