آغاز همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم "برای حیات، حاکمیت و صلح"

تهران - ایرنا - همایش جهانی مبارزه با امپریالیسم "برای حیات، حاکمیت و صلح" با حضور صدها نفر از نمایندگان جنبش‌های اجتماعی، سندیکاهای کارگری و احزاب سیاسی از ۵۱ کشور جهان از جمله ایران در هتل آلبا کاراکاس ونزوئلا شروع به‌کار کرد.

به گزارش اداره‌کل اطلاع‌رسانی و امور سخنگویی وزارت امورخارجه، این همایش که ازسوی حزب حاکم " حزب سوسیالیست متحد ونزوئلا " سازماندهی شده است تا روز جمعه ۵ بهمن ماه سال جاری در کارگروه‌های متعددی ادامه خواهد داشت. 

 در مراسم افتتاحیه که با حضور سفرا و نمایندگان دیپلماتیک از جمله سفرای چین، ایران، سوریه، کوبا، فلسطین، نیکاراگوئه و .... تشکیل شد؛ دیوسدادو کابیو رییس مجلس موسسان و معاون حزب سوسیالیست متحد این کشور با اشاره به حمله بزدلانه آمریکا به سردار سلیمانی، اقدام آمریکا را مصداق تروریسم و شهید سلیمانی را شهید راه حق و عدالت نامید. 

دیگر سخنران برنامه افتتاحیه بلال تحسین از سوریه بود که وی نیز مقاومت سوریه و شکست تروریست‌ها در این کشور را مدیون شهامت و فداکاری شهید سلیمانی و ایران قلمداد کرد و خواهان اتحاد بیش از پیش کشورهای ضد امپریالیست شد.

بامداد جمعه ۱۳ دی ماه سردار سرافراز اسلام حاج قاسم سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس از فرماندهان مقاومت پس از عمری مجاهدت در حمله بالگردهای آمریکایی در فرودگاه بغداد به شهادت رسید.
بر اساس اعلام پنتاگون، وزارت دفاع آمریکا، دستور این حمله هوایی را دونالد ترامپ رییس جمهوری و فرمانده کل قوای این کشور صادر کرده بود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 6 =