اردن الحاق خاک خود به فلسطین اشغالی را نابودی روند سازش دانست

تهران- ایرنا- وزیر امور خارجه اردن تلاش رژیم صهیونیستی برای الحاق دره اردن و شمال بحرالمیت به اراضی اشغالی خود را نابود کننده روند سازش و طرح تشکیل دو کشور و از بین بردن فرصت های مربوط به برقراری صلح برشمرد.

به گزارش خبرگزاری فلسطینی معا، ایمن الصفدی روز پنجشنبه گفت: راه رسیدن به صلحی که باید تمامی تلاش های منطقه ای و بین المللی برای تحقق آن بسیج شود، اجرای طرح تشکیل دو کشور است که برپایی کشور مستقل فلسطین به پایتختی قدس اشغالی در مرزهای چهارم ژانویه ۱۹۶۷ را تضمین کند.

وی افزود: اقدام های اسرائیل برای گسترش شهرک سازی ها و مصادره سرزمین های فلسطین و تلاش برای الحاق  دره اردن و شمال بحر المیت، اقدام غیرقانونی و نقض قانون بین الملل به شمار می رود و امید به برقراری صلح را می کُشد.

الصفدی  تاکید کرد که راه رسیدن به صلح، امری واضح و عبارت است از پایان اشغالگری، ایجاد کشور مستقل فلسطین بر اساس راه حل تشکیل دو کشور، قطعنامه های سازمان ملل و ابتکار صلح عربی. 

"بنی گانتس" رییس ائتلاف آبی سفید نیز به تازگی همانند رقیب خود بنیامین نتانیاهو رهبر حزب "لیکود" متعهد شد که پس از انتخابات ماه مارس (اسفند۹۸ ) غور اردن (دره اردن) را به اراضی اشغالی رژیم صهیونیستی ملحق کند.

به گزارش پایگاه خبری "عرب ۴۸" گانتس با یادآوری این‌که تا آن زمان در جهت توسعه منطقه دره اردن (غور اردن) تلاش خواهیم کرد، افزود: ما به این بخش به عنوان بخشی جدایی ناپذیر از خاک اسرائیل می‌نگریم.

سخنان گانتس روز چهارشنبه و در جریان بازدیدش به همراه رؤسای ائتلاف حزبش از جمله "موشه یعلون" و "یائیر لاپید" رئیسان احزاب "تلم" و "یش عتید" (آینده آنجاست) که با حزب آبی و سفید ائتلاف کرده‌اند، اعلام شد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 0 =