۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۸
کد خبرنگار: 1235
کد خبر: 83645715
۰ نفر

برچسب‌ها

همکاری مراکز سینمایی و  تئاتر ایران و گرجستان بررسی شد

باکو – ایرنا –حمید مصطفوی " رایزن فرهنگی ایران در گرجستان  روز پنجشنبه در دیدار با "اُتار لیتانیشویلی" رئیس دانشکده فیلم و تلویزیون دانشگاه تئاتر وسینمای گرجستان  گسترش همکاری های مراکز سینمای و  تئاتر دو کشور را بررسی کردند.

  مصطفوی در این  دیدار که   خانم "گولیکومامولاشویلی" ایرانشناس و استاد دانشگاه تئاتر وسینمای گرجستان و خانم "تینی خوتسیشویلی" مسئول پروژه های بین المللی دانشگاه در آن حضور داشتند ،   با تشریح دستاوردها و ظرفیت های همکاری درحوزه سینما و تئاتر، گسترش همکاری ها و مبادلات فرهنگی و هنری میان دو کشور ایران وگرجستان را ضروری دانست.

رئیس دانشکده فیلم و تلویزیون دانشگاه تئاتر و سینمای گرجستان  نیز با ابرازعلاقمندی به کشورو فرهنگ و هنر ایران ، گزارشی از وضعیت سینما و تئاتر و جایگاه دانشگاه تئاتر و سینمایی گرجستان به عنوان قدیمی ترین دانشگاه گرجستان ارائه کرد .

لیتانیشویلی همچنین بر برقراری و توسعه همکاری های سینمایی وتئاتری با کشور ایران تاکید کرد.

  دیدار طرفین پس از تبادل نظر درخصوص همکاری های مشترک ، آمادگی خود را برای انعقاد تفاهم نامه همکاری‌ میان دانشگاه و مراکز سینمایی و تئاتری دوکشور، برگزاری هفته های فیلم،  دوره های آموزشی تخصصی وتبادل گروه های هنری درحوزه سینما وتئاتر اعلام کردند.

    رئیس دانشکده فیلم وتلویزیون دانشگاه تئاتر وسینمای گرجستان خواستار همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران برای اجرایی شدن برنامه های مورد توافق شد. وی همچنین درگام اول برگزاری کارگاه آموزشی فیلمنامه نویسی توسط یک استاد ایرانی برای دانشجویان دانشگاه سینما و تئاتر را  مهم و ضروری دانست.

دانشگاه تئاتر وسینمای در سال ۱۹۳۹ در تفلیس افتتاح شد و یکی از قدیمی ترین مراکز دانشگاهی قفقاز و کشور گرجستان است. 

این دانشگاه که صرفاً به هنرهای تجسمی و نمایشی اختصاص دارد، دارای سه دانشکده  همچون  دانشکده علوم هنری ، رسانه ای و مدیریت ، دانشکده سینما و تلویزیون و نیز دانشکده هنرهای دراماتیک  است .دانشجویان این دانشگاه در سه مقطع تحصیلی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا به تحصیل مشغول هستند.

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 0 =