۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۸
کد خبرنگار: 2099
کد خبر: 83645657
۰ نفر

برچسب‌ها

۲۵ هزار لیتر گازوییل قاچاق در بوموسی کشف شد

بندرعباس- ایرنا- با تلاش نیروهای مرزبانی در شهرستان بوموسی در استان هرمزگان، ۲۵ هزار لیتر گازوییل قاچاق کشف شد.

فرمانده پایگاه دریابانی بوموسی پنجشنبه در تشریح این خبر اظهار داشت: یکی از اولویت های مهم مرزبانی مقابله با قاچاق سوخت است که در همین راستا نیروهای مرزبانی به هنگام گشت در منطقه استحفاظی یک فروند موتورلنج حامل گازوییل قاچاق را در ۱۴ مایلی جنوب جزیره تنب بزرگ شناسایی و متوقف کردند.

سرهنگ مهدی مرادپور ادامه داد: مرزبانان در بازرسی از شناور توقیفی موفق شدند مقدار ۲۵ هزار لیتر سوخت گازوئیل قاچاق به ارزش یک میلیارد و ۷۷۵ میلیون ریال را کشف کنند.

وی خاطرنشان کرد: در همین راستا نیز یک فروند شناور توقیف شده و پنج نفر قاچاقچی نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضایی شدند.

شهرستان بوموسی شامل جزایر بوموسی، تنب بزرگ، تنب کوچک، سیری، فارور بزرگ و فارور کوچک است.

جزیره بوموسی با ۱۲ کیلومتر مربع وسعت به عنوان مرکز این شهرستان در آب های خلیج فارس و در فاصله ۷۵ کیلومتری بندرلنگه و ۵۷ کیلومتری شرق جزیره سیری واقع شده است.

جزیره بوموسی به لحاظ موقعیت جغرافیایی، دارای اهمیت بسیار زیاد و استراتژیک برای کشور است و از جنبه اهمیت دریایی به دلیل نزدیکی به آبراه های بین المللی و همچنین تردد شناورهای سنتی تجاری و صیادی در آبهای خلیج فارس از این منطقه به کشورهای حوزه خلیج فارس دارای اهمیت بسیاری است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 5 =