مفتی لبنان خشونت در بیروت را غیر اخلاقی خواند

بیروت – ایرنا – «عبدالطیف دِریان» مفتی اهل سنت و جماعت لبنان امروز (پنجشنبه) رفتار خشونت آمیز برخی نفوذی ها درون جمعیت معترض در تظاهرات دیشب و هفته گذشته در شهرهای مختلف به ویژه پایتخت این کشور را منافی اخلاق دانست.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، وی در بیانیه ای در بیروت تاکید کرد: شکستن شاخه های درختان و شیشه های خودپردازها، بانک ها، فروشگاه ها و مراکز تجاری به ویژه بازار بزرگ «سولیدر» در مرکز بیروت و آسیب رساندن به اموال و دارایی های عمومی و خصوصی در تضاد با اصول و معیارهای اخلاقی و قانونی است.

بر پایه این گزارش، مفتی لبنان خاطر نشان کرد: آن چه از تخریب اموال و حمله به نیروهای نظامی و انتظامی در خیابان های بیروت ظرف یک هفته گذشته روی داد اهانت به جنبش اصلاحی مردم لبنان و مطالبات برحق آن بوده و اعمالی است که از طرف خشونت طلبان و به دست نفوذی ها در میان تظاهرکنندگان روی داده است.

عبداللطیف دریان از نظامیان لبنان خواست تلاش خود را برای تامین امنیت شهروندان و حفظ دارایی های آنان بیشتر کنند و جلو تکرار رفتار خشونت آمیز نفوذی ها را بگیرند.

حزب «توحید العربی» لبنان به رهبری «وئام وهاب» از طایفه ی دروزیان لبنان، خشونت عده ای از نظامیان علیه تظاهرکنندگان به ویژه خبرنگاران و روزنامه نگاران را محکوم کرد.

این حزب در بیانیه ای از قوه قضاییه ی لبنان خواست عوامل حمله به اصحاب رسانه در تجمع و تظاهرات دیشب بیروت را شناسایی، بازداشت و محاکمه کند.

در جریان ناآرامی ها و درگیری های دیشب و یک هفته گذشته در مرکز بیروت  صدها تن از معترضان از جمله عده ای از روزنامه نگاران و خبرنگاران، زخمی و دهها تن بازداشت شدند.

مدیریت نیروهای امنیت داخلی لبنان هم اعلان کرده که ظرف صد روزی که از جنبش اعتراضی مردم می گذرد تاکنون ۷۲۵ تن از این نیروها با سنگ پراکنی و بمب های دست ساز جوانان معترض زخمی شده اند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha