رییس پنتاگون: مقابله با روسیه و چین خط مقدم سیاست‌های آمریکا است

تهران- ایرنا- وزیر دفاع آمریکا روز پنجشنبه با رد تصمیم خروج نیروهای آمریکایی از آفریقا گفت: همانطور که قبلا گفته‌ام خط مقدم سیاست‌های راهبردی ما مقابله با روسیه و چین است.  

به گزارش واشنگتن اگزمایر، مارک اسپر در پایگاه هوایی فلوریدا گفت: تا کنون تصمیمی برای خروج هفت هزار نیروی امریکایی در آفریقا گرفته نشده است اما با این وجود تایید کرد که پنتاگون می‌خواهد نیروهای خود را از مأموریت‌های دور دست جمع کند تا بیشتر روی آنچه که تحت عنوان رقابت "قدرت بزرگ" با روسیه و چین متمرکز شده است، تغییر یابد.  

اسپر در جمع خبرنگاران گفت: من از زمانی که ریاست پنتاگون را برعهده گرفتم همیشه هدف اصلی خود را اجرای استراتژی دفاع ملی آمریکا معرفی کرده‌ام و ماموریت شماره یک ما رقابت با روسیه و چین است بنابراین این یکی از مواردی است که من به دنبال آن می‌گردم.  

با انتشار خبر گمانه زنی‌هایی در مورد خروج نیروهای آمریکایی از آفریقا "فلورنس پارلی" وزیر دفاع فرانسه به دلیل نگرانی از این تصمیم اعلام کرد که بزودی به واشنگتن سفر می‌کند.  

وزیر دفاع فرانسه روز یکشنبه در پارلمان این کشور با اعلام این خبر افزود که از تصمیم امریکا برای خروج از مستعمرات سابق فرانسه در منطقه ساحل آفریقا بیمناک است و لذا بزودی با هدف رایزنی برای متقاعد کردن آن کشور برای ماندن در منطقه ساحل به واشنگتن سفر می‌کند.  

وی با اعلام این که پاریس تاکنون روی حمایت با ارزش آمریکا برای موفقیت تلاش‌های مشترک آمریکا و فرانسه برای مبارزه با تروریست‌های القاعده و داعش در آفریقا حساب کرده است، گفت: گسترش تروریسم در این منطقه از

جهان موجب شده است تا دولت فرانسه تصمیم بگیرد در کنار آمریکا از رهبران کشورهای منطقه ساحل بخواهد صریحا برای تشکیل "ائتلاف ساحل" برای مبارزه با تروریسم اعلام حمایت کنند که آنان این کار را انجام دادند، بنابراین خروج آمریکا از این ائتلاف بی‌تردید به وخیم ترشدن وضعیت امنیت در منطقه می‌انجامد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =