۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۲۰
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83645595
۰ نفر

برچسب‌ها

کاهش شدید دما و احتمال بارش برف در گیلان

 رشت - ایرنا - سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان گفت : نقشه های هواشناسی حاکی از نفوذ سامانه سرد و بارشی به منطقه از روز جمعه و احتمال بارش برف در پاره ای از نقاط جلگه ای برای روز شنبه است.

مازیار غلامی عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از فردا (جمعه)  با نفوذ سامانه سرد و بارشی به منطقه روند افزایش ابر، کاهش دما، بارندگی و وزش باد (بعضی نقاط شدید) و در ارتفاعات بارش برف آغاز می شود و از اواخر وقت جمعه تا صبح شنبه در پاره ای از نقاط جلگه ای احتمال بارش برف در استان وجود دارد.
وی تصریح کرد: طی استقرار این سامانه بارشی، بروز آبگرفتگی در نواحی جلگه ای و بالا آمدن آب رودخانه ها و مسیل ها در استان انتظار می رود؛ ضمن آنکه پیش بینی می شود دما به طور متوسط بین هشت تا ۱۵ درجه کاهش یابد.  
 وی اضافه کرد: این سامانه سرد بارشی طی بعد ظهر و شب شنبه از این منطقه خارج می شود.
غلامی با اشاره به بیشینه و کمینه دمای استان گفت: شهروندان لاهیجان با ۱۳ درجه سانتیگراد  و جیرنده با هشت درجه زیرصفر به ترتیب بیشترین و کمترین دمای هوا ی استان را طی شبانه روز گذشته تجربه کردند.  
وی اضافه کرد: بیشترین و کمترین دمای هوا در رشت مرکز استان گیلان نیز  طی ۲۴ ساعت گذشته به ترتیب ۱۲ و سه درجه سانتی گراد بالای صفر بوده است.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از رانندگان خواست تا از ترددهای غیر ضروری در مسیرهای جاده ای استان پرهیز کنند و در صورت ضرورت تردد، حتما زنجیرچرخ و تجهیزات ایمنی  همراه داشته باشند.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 2 =