رییس سازمان زندان‌های کشور: جمعیت کیفری باید کاهش یابد

یزد- ایرنا- رییس سازمان زندان‌ها ،اقدامات تامینی و تربیتی گفت: نگاه ریاست قوه قضاییه این است باید جمعیت کیفری را کاهش دهیم و در این مورد به قضات دستور داده شد تا نسبت به تعیین تکلیف متهمان سریع تر اقدام کنند .

اصغر جهانگیر روز پنجشنبه در بازدید از زندان مرکزی یزد افزود: برای تحقق این هدف مهم به برنامه‌ریزی، تلاش و اقدام تمام عوامل نیاز است و نقش مهمی در کاهش آسیب‌ها دارد.

وی به وضعیت زندان یزد اشاره کرد و ادامه داد: وضعیت زندان مرکزی استان در شرایطی است که کارهای فرهنگی خوبی در مجموعه اتفاق می‌افتد و کلاس‌های آموزشی مختلفی برای افراد نیازمند به حرفه آموزی در سطوح مختلف دایر است و این دوره‌ها می‌تواند اشتغال آنها را بعد از آزادی تضمین کند.

این مسوول خاطرنشان کرد: این زندان در حوزه نگهداری متهمان، میانگین وضعیت آن نسبت به کشور بهتر است چرا که میانگین متهمان در زندان نسبت به محکومان در کشور ۲۲ درصد متهم و ۷۸ درصد محکوم است که در استان میانگین متهمان به ۲۰ درصد رسیده است.

جهانگیر بیان داشت: این وضعیت نشان دهنده فعالیت دستگاه‌های قضایی استان یزد در راستای پیگیری و تعیین تکلیف سریع‌تر پرونده‌هاست و باید ماموریت ها به طور جدی و در راستای حل مسائل باشد .

هم اکنون در استان یزد سه زندان شامل زندان مرکزی و شماره ۲ در شهر یزد و یک زندان در اردکان وجود دارد.

همچنین ۲ بازداشتگاه در شهرستان‌های خاتم و ابرکوه دایر است و در مجموع حدود چهار هزار نفر در استان زندانی هستند که جرم اغلب افراد که غیر بومی هستند، در ارتباط با مواد مخد است.

استان یزد بر اساس سرشماری سال ۱۳۹۵، یک میلیون و ۱۳۸ هزار نفر جمعیت دارد که ۸۵ درصد در ۲۱ شهر و بقیه در روستاها و آبادی‌ها زندگی می‌کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 13 =