آمرانه با سمن‌ها برخورد نکنیم

کرمانشاه- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمانشاه با تاکید بر اینکه ادبیات دستگاه‌ها با سازمان‌های مردم نهاد (سمن‌ها) نباید آمرانه باشد، تصریح کرد: وظیفه ما حمایت و پشتیبانی از سمن‌ها و سازمان‌های مردم نهاد است.

«فریبرز نجفی مهر» پنجشنبه در نشست با دبیران سمن های اجتماعی استان که در استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهارداشت: دولت تدبیر و امید باوجود مشکلات و شرایط کشور تاکید دارد که پایبندی و باورمندی خود به حوزه سمن ها را اثبات کند در استان کرمانشاه نیز مدیریت ارشد معتقدانه مسائل این حوزه را دنبال می کند.

وی در ادامه در پاسخ به گلایه ها و انتقادات از برخی برخوردها اظهارداشت: به نظر می‌رسد خلا ارتباط بین دستگاه‌ها و سمن ها موجب پیدایش برداشت و تحلیل های غیرحقیقی از سمن ها شده که برگزاری نشستی با ادارات می تواند آن را رفع کند.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استاندار کرمانشاه با تاکید بر استفاده از ظرفیت علمی و تجربی سمن ها افزود: به استفاده از سمن ها برای برپایی کارگاه‌ها در نهادها و آموزشگاه‌ها اعتقاد داریم و مافیای آموزشی را نمی پذیریم.

نجفی مهر همچنین گفت که در واگذاری کارها به سمن ها باید عدالت رعایت شود و دستگاه‌ها در چهارچوب قانونی همه سازمان‌های مردم نهاد را ببینند.

وی بازدید از سمن ها و سازمان های مردم نهاد را به منظور اطلاع نزدیک از وضعیت و مشکلات و مسائل این تشکل ها را از برنامه های آتی دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری عنوان کرد.

در پایان این نشست انتخابات تعیین نمایندگان سمن های اجتماعی برای عضویت در هیات اندیشه ورز استان برگزار شد.

اخبار مرتبط