ایران محور دیدار پوتین و نتانیاهو در فلسطین اشغالی

تهران-ایرنا- "بنیامین نتانیاهو" نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی روز پنجشنبه با "ولادیمیر پوتین"رییس‌جمهوری روسیه در فلسطین اشغالی دیدار کرد که یکی از موضوعات اصلی آن ایران است.

به گزارش تارنمای خبری "عرب ۴۸" سفر پوتین به سرزمین‌های اشغالی برای شرکت در کنفرانسی درخصوص هولوکاست انجام می‌شود.

علاوه بر موضوع ایران قرار است که مقام‌های ارشد تل آویو و مسکو درباره «نعاما ایساسخار» که در روسیه بازداشت است، رایزنی کنند.

ایساخار اردیبهشت امسال به دلیل حمل ماریجوانا در فرودگاه مسکو بازداشت و به ۷.۵ سال زندان محکوم شد.

مقام‌های تل‌آویو مدعی هستند که بازداشت ایساخار با هدف گروکشی برای آزادی «الکسی بورکوف» روس انجام گرفته است.

بورکوف ماه‌ها و به درخواست واشنگتن در فلسطین اشغالی بازداشت و چندی پیش به آمریکا تحویل داده شد. واشنگتن این فرد را به ارتکاب جرایم سایبری متهم کرده است.

شبکه تلویزیونی "کان" رژیم صهیونیستی نیز به نقل از منبع کرملین گزارش داد که پوتین طی مذاکرات با مقام‌های اسرائیلی از تل‌آویو خواهد خواست که املاک کلیسای روسی در بیت‌المقدس به مالکیت روسیه برگردد.

روزنامه معاریو روز چهارشنبه اعلام کرده بود که زمین این میدان شامل کلیسای الکساندر نوسکی و ساختمان‌های دیگر است که به نام میدان الکساندر معروف است.

این بخش از محله قدیمی قدس در سال ۱۸۵۹ به الکساندر سوم، تزار روس فروخته شده بود.

دعوا بر سر مالکیت این مکان پس از انقلاب ۱۹۱۷ روسیه آغاز شد و از آن زمان تاکنون دو طرف بر سر مالکیت آن اختلاف داشتند.

این در حالی است که بخش شرقی قدس از سوی جامعه جهانی منطقه اشغالی محسوب می‌شود و مورد اختلاف با فلسطینیان است.

در همین حال ، مایک پنس معاون رییس جمهوری آمریکا و شاهزاده چارلز ولیعهد انگلیس برای بزرگداشت هفتاد وپنجمین سالگرد آزادسازی اردوگاه آشویتس وارد سرزمین‌های اشغالی شدند.

از سوی دیگر نخست وزیر اوکراین اعلام کرد که در این مراسم به خاطر آن که هیأت برگزار کننده بلیتی برای سفر او به سرزمین‌های اشغالی تهیه نکرده است، شرکت نخواهد کرد.

مدیریت یاد فاشیم تصمیم نخست وزیر اوکراین برای لغو مشارکت در این مراسم را حیرت آور دانست و مدعی شد که برای تمام شرکت کنندگان در این مراسم بلیت تهیه شده است.

در طی مراسمی که امروز پنجشنبه در مرکز یادبود هالوکاست یاد فاشیم در بیت‌المقدس برگزار می‌شود، رییسان  جمهوری روسیه ، فرانسه ، آلمان ، پنس و ولیعهد انگلیس سخنرانی خواهند کرد، همچنین در این مراسم پادشاهان اسپانیا ، بلژیک و هلند حضور دارند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 1 =