سرعت بخشیدن به روند گازرسانی به روستاهای جوانرود ضروری است

کرمانشاه- ایرنا- فرماندار جوانرود گفت: باتوجه به سردسیری و کوهستانی بودن و جمعیت بالای روستاهای این شهرستان نیاز است که روند گازرسانی به روستاهای جوانرود سرعت گیرد.

رستگاریوسفی روز پنجشنبه در نشستی با حضور مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه بابیان اینکه تاکنون ۱۳ روستای جوانرود از نعمت گاز بهره مند شده اند، افزود: باتوجه به وقفه ای که در یک سال گذشته در روند گازرسانی بوجود آمده سرعت بخشیدن به پروژه های گازرسانی نیاز ضروری این شهرستان است.

وی با اشاره به جاماندن هفت روستای جوانرود که کمترین فاصله را با خط انتقال گاز قرار دارند، گفت: روستاهای نوروزآباد، شیخ الکرم، فولادی حاجی علی، چوب آباد، هوز سیدمراد، بیوله و ده رش بازان باتوجه به اینکه در کمترین فاصله خط انتقال قرار دارند اما در هیچ کدام از پکیج های گازرسانی تعریف نشده اند انتظار داریم این روستاها نیز در قالب پیمان دیگری در دستور کارگازرسانی قرار گیرند.

یوسفی با تاکید بر گازرسانی به محور بانی لوان یادآور شد: اگر روند گازرسانی در این مسیر آغاز شود تعداد زیادی از روستاهای این شهرستان گازدار و موجب رضایتمندی مردم خواهد شد.

مدیرعامل شرکت گاز استان کرمانشاه نیز گفت: همزمان با دهه مبارک فجر امسال ۹ روستای شهرستان جوانرود از نعمت گاز بهره مند شدند و عملیات اجرایی گازرسانی به ۲۸ روستای دیگر این شهرستان نیز آغاز می شود.

سیروس شهبازی افزود: روستاهای سراب بس سید عالی، سیاران نهراب، بانی گلان، بانی گمکان، ده رش نهراب، چشمه بلور، تازه آباد بانی عزیز، کوری و یاری در شهرستان جوانرود در دهه فجر امسال از نعمت گاز بهره مند می شوند.

وی با اشاره به تاکید فرماندار جوانرود برای گازرسانی به هفت روستای این شهرستان که در کمترین فاصله خط انتقال قرار دارند، اظهارداشت: روستاهای نوروز آباد، شیخ الکرم، چوب آباد، فولادی حاجی علی، هوز سیدمراد، بیوله و ده رش بازان دهه فجر در یک پیمان دیگر در دهه مبارک فجر امسال عملیات اجرایی گازرسانی به این روستاها  آغاز خواهد شد.

شهرستان جوانرود با بیش از ۷۵ هزار نفر جمعیت در ۸۶ کیلومتری شمال غرب کرمانشاه واقع شده است.