شهادت سردار سلیمانی دشمن را ناامید کرد

کرمانشاه- ایرنا- نایب رییس مجلس شورای اسلامی گفت: دشمن که بعد از گران شدن بنزین از اتفاقات داخل ایران امیدوار شده بود، پس از شهادت سردار سلیمانی بار دیگر ناامید شد.

عبدالرضا مصری روز پنجشنبه در آیین تجلیل از صادرکنندگان برتر استان که در اتاق بازرگانی کرمانشاه برگزار شد، شرایط کشور را بسیار حساس دانست و اظهارداشت: ما شرایط سخت در طول انقلاب بسیار داشتیم اما همراهی ها و پشتوانه های مردم باعث شده که مشکلات را پشت سر بگذاریم.
وی یادآور شد: پیش از این با ۲.۴ میلیون بشکه صادرات نفتی امکان اداره مالی کشور را انجام می دادیم اما امروز این چنین بنیه ای نداریم؛ اداره کشور با ۳۰۰ تا ۵۰۰ هزار بشکه صادرات نفت که آن هم پولش معلوم نیست برسد یا نرسد، دشوار است.
نماینده مردم کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: تحریم علاوه بر اینکه برای ما سختی ایجاد می کند، برای دشمن ما نیز سخت است زیرا باید خسارت هایی که به هم پیمانان خود می زند را تامین کند از این رو نمی توان برای همیشه این خسارت ها را جبران کند.
مصری گفت: پیش از آبان ماه چون مهره های چیده شده به نفع ما بود آنها مرتب برای مذاکره واسطه می فرستادند، اما متاسفانه با یک تصمیم‌ غلط در مورد بنزین شرایط تغییر کرد.
وی یادآور شد: شبی که می خواستند بنزین را گران کنند من کرمانشاه بودم با همه تماس گرفتم که این کار را نکنید زیرا کار را برای کشور سخت می کند، اما استاندار کرمانشاه را فرستادند که به من اطمینان دهد شرایط تحت کنترل است.
نایب رییس مجلس افزود: پس از گرانی بنزین دشمنان به وقوع اتفاقی در ایران امیدوار شدند و پیشنهاد مذاکره را برداشتند.
مصری در ادامه با بیان اینکه حق سردار سلیمانی شهادت بود، گفت: احتمال شهادت سردار سلیمانی با حضور در این‌ همه جنگ های پارتیزانی وجود داشت اما حق سردار سلیمانی این نبود که توسط سربازی کوچک و یا در بستر بیماری از بین ما برود.
وی تاکید کرد: پس از شهادت سردار سلیمانی تمام معادلات دشمن بار دیگر به هم زده شد و نظر ترامپ بازهم برگشت.
نماینده مردم‌ کرمانشاه در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر مقاومت و استقامت کنیم و بخواهیم از این شرایط ویژه با سربلندی خارج شویم نیاز به یک همت عمومی داریم.
مصری با بیان اینکه برخی می توانند فشارها را تحمل کنند اما برای عده ای از مردم کمرشکن است، اظهارداشت: سفره های مردم در این شرایط خالی شده از این رو باید به فکر مردم باشیم.
وی با تاکید بر اینکه به طور قطع اگر استقامت کنیم پیروز این صحنه خواهیم بود، عنوان کرد: ۲ انتخابات پیش رو داریم که یکی از آنها ۲۲ بهمن و دیگری انتخابات مجلس در دوم اسفند است.
نایب رییس مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: اگر در این ۲ رفراندوم مردم حضور کمرنگی‌ داشته باشند به طور قطع ترامپ برای اجرای سیاست خود قوت خواهد گرفت.
مصری در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: اگر بپذیریم اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم به طور قطع سربازان این جنگ صادرکنندگان هستند.