سه میلیارد ریال تسهیلات مشاغل خانگی به کاشان اختصاص یافت

کاشان- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان از تخصیص ویژه اعتبار تسهیلات قرض‌الحسنه مشاغل خانگی سهمیه سال ۱۳۹۸ به مبلغ سه میلیارد ریال با عنوان سهیمه مازاد برای طرح‌های مستقل مشاغل خانگی در این شهرستان خبر داد.

مسعود خاندایی روز پنجشنبه در این زمینه بیان کرد: دستگاه‌های اجرایی مجری این طرح شامل جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است که پس از تایید پرونده‌ها در شهرستان از سوی اداره‌کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان به بانک‌های عامل معرفی می‌شوند.

وی سقف هر وام را تا ۱۰۰ میلیون ریال عنوان کرد و افزود: مدارک لازم برای دریافت این تسهیلات شامل معرفی‌نامه اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، اسناد هویتی، مجوز مشاغل خانگی مرتبط، فرم استعلام سوابق بیمه و تسهیلات، فرم درخواست تسهیلات متقاضی و صورتجلسه کارگروه اشتغال شهرستان است.

معاون برنامه‌ریزی و توسعه فرمانداری ویژه کاشان تاکید کرد: متقاضیان برای پیگیری موضوع حداکثر تا تاریخ ۶ بهمن ۹۸ به همراه مدارک مورد نیاز باید به اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی این شهرستان مراجعه کنند.

وی اضافه کرد: اولویت در بررسی پرونده‌ها و پرداخت تسهیلات، با طرح‌های دارای متقاضیان واجد شرایط کارآفرینی و فعال بر اساس ظرفیت‌ها، مزیت‌های نسبی و رقابتی شهرستان کاشان خواهد بود.

به گفته خاندایی، افرادی که پیش‌تر از تسهیلات اشتغال‌زایی استفاده کرده بودند، امکان استفاده از تسهیلات جدید را ندارند.

در زمان حاضر یک‌هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی و صنعتی و نزدیک به ۱۵ هزار واحد صنفی در کاشان فعال هستند.

شهرستان ۳۶۵ هزار نفری کاشان در فاصله نزدیک به ۲۰۰ کیلومتری شمال اصفهان واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =