کوچ کودکان خیابانی خراسان شمالی به کارگاه‌ها

بجنورد- ایرنا- هنوز آمار دقیقی از کودکان کار در خراسان شمالی وجود ندارد و اجرای طرح سامان‌دهی این قشر موجب شده تا شماری از آنان از خیابان‌ها به کارگاه‌ها کوچ کنند.

معاون اجتماعی بهزیستی خراسان شمالی روز یکشنبه با بیان این مطلب به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در آخرین نشست کمیته ساماندهی کودکان کار و خیابانی، مصوب شد تا همه اعضا پای کار آمده و با مشارکت اتاق اصناف، وضعیت کودکان کاری را که در کارگاه ها کار می کنند به لحاظ شرایط کار و سن آنان رصد و مشخص کنند.

علی اکبر صحرانورد با بیان اینکه ممکن است برخی از این کودکان حتی در کارگاه های زیرزمینی به کار گرفته شوند، گفت: در تلاش هستیم تا همه این کودکان شناسایی و به آنها خدمات اجتماعی لازم داده شود.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به مشاهده فعالیت کودکان متکدی در شهرهای فاروج و شیروان، مصوب شده است تا کمیته ساماندهی کودکان کار در این شهرستان ها نیز فعال شود.

وی شمار کودکان کار و خیابانی شناسایی شده در خراسان شمالی را از ابتدای امسال ۲۴۳ نفر اعلام کرد و گفت: هم اکنون از این رقم ۲۱۷ کودک از خدمات روانشناسی، پزشکی و حقوقی بهزیستی در ۲ مرکز روزانه استفاده می کنند و ۲۶ کودک خیابانی نیز در تنها مرکز شبانه روزی بهزیستی در بجنورد اسکان یافته اند.   

۳۸ هزار و ۷۰۰ خانوار شامل ۹۱ هزار و ۶۰۰ نفر زیر پوشش خدمات حمایتی اداره کل بهزیستی خراسان شمالی هستند که ۱۹ هزار نفر آنان در حوزه توانبخشی خدمات می گیرند و مابقی زنان سرپرست خانوار، کودکان بدسرپرست و بی سرپرست و افراد دارای آسیب و اعتیاد هستند.

استان خراسان شمالی ۸۶۳ هزار نفر جمعیت دارد که ۴۴ درصد آنان در نواحی روستایی سکونت دارند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 2 =