تقویت باورهای دینی منجر به کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود

قصرشیرین- ایرنا- معاون برنامه‌ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرمانداری قصرشیرین گفت: تقویت باورهای دینی و قرآنی در کنار ایجاد شغل برای جوانان سبب کاهش آسیب‌های اجتماعی می‌شود.

حشمت الله رضایی روز پنجشنبه در جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان قصرشیرین در محل فرمانداری افزود: مسوولان باید بستری فراهم کنند تا ظرفیت ها و استعدادهای جوانان شکوفا شود و در برنامه ها و سیاست های دستگاه های مرتبط، جوانان را اولویت خود قرار دهند.
وی اظهارداشت: مسوولان باید توجه بیشتری به امور جوانان، خواسته ها و مطالبه های آن ها داشته باشند و در شهرستان مرزی قصرشیرین که دارای پتانسیل ها و ظرفیت های خاصی است، باید شرایط و بستر لازم برای شکوفایی استعدادهای جوانان مستعد منطقه فراهم شود.

معاون برنامه ریزی و هماهنگی امور عمرانی فرماندار قصرشیرین گفت: پارسال ۳۷۰ میلیار ریال از محل اعتبارات روستایی و عشایر و همچنین زلزله با تلاش های استاندار، فرماندار و دیگر مسوولان برای حوزه اشتغال شهرستان در بخش های مختلف پرداخت شد که بخشی از اشتغال ایجاد شده مربوط به جوانان است.
رضایی اظهار داشت: با بهره برداری از طرح ۳۰۰ واحدی مسکن مهر شهرستان که مراحل نهایی خود را تا پایان سال جاری طی می شود و واگذاری آن به جوانانی که اقدام به تشکیل خانواده و ازدواج کرده اند می تواند مفید واقع شود.
وی با بیان اینکه در حوزه موادمخدر اقدامات پیشگیرانه خوبی در شهرستان انجام شده است، افزود: باید شرایط به گونه ای فراهم شود تا جوانان با تسهیل در امر ازدواج و اشتغال شاهد کاهش گرایش به موادمخدر باشیم.
رضایی گفت: اداره ورزش و جوانان تمهیدات لازم را برای استفاده جوانان از سرانه ورزشی ایجاد کند.
وی گفت: حوزه فرهنگ و هنر یکی از حوزه های مورد توجه جوانان است که متولیان فرهنگی باید از این ظرفیت برای تقویت استعدادهای جوانان تلاش کنند.
ایجاد تمهیدات لازم برای برگزاری مسابقه های ورزشی، تشکیل کارگاه آموزشی با موضوع پیشگیری از طلاق از مصوبه های این جلسه بود.

قصرشیرین در غرب کرمانشاه بیش از ۲۷ هزار تن جمعیت و ۱۸۶ کیلومتر مرز با عراق دارد که در امتداد این مرزها ۲ مرز رسمی خسروی و پرویزخان  فعال است.