رقابت ۱۱ گروه نمایشی حوزه کودک در گرگان آغاز شد

گرگان- ایرنا - مرحله استانی هجدهمین جشنواره هنرهای نمایشی با حضور ۱۱ گروه از مناطق مختلف استان در مجتمع فرهنگی کانون پرورش فکری گرگان آغاز به کار کرد.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان روز پنجشنبه به خبرنگار ایرنا گفت: اجراهای این جشنواره با عنوان "نمایش، تمرین زندگی، ساختن آینده" در سه بخش نمایش زنده عروسکی، کتابخانه‌ای و نمایشنامه نویسی برنامه‌ریزی شده است.

محبوبه رجب‌نسب افزود : نمایش‌های "مجید، هی و فرچه‌ها"، "شبرنگ"، "زال و سیمرغ"، "کوزه طلا"، "افسانه روباه حلیه‌گر"، "در انتظار بهار"، "نوای گرگ نادان"، "دوستی"، "گمشده"، "گوساله لج باز" و "شازده و پهلوان" امروز برای داوران و علاقه مندان اجرا می شود .

وی ادامه داد : داوری جشنواره استانی را محمدحسن رستمانی، داوود سعیدی و محمدعلی نادلی، از هنرمندان و فعالان هنرهای نمایشی گلستان بر عهده دارند.

وی گفت: اعضای ۱۲ تا ۱۸ سال و اعضای ارشد ۱۸ تا ۲۴ سال مراکز فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان از شرکت‌کنندگان در این جشنواره هستند که با همراهی مربیان و کارشناسان به خلق آثار برای مخاطبان کودک و نوجوان می‌پردازند.

وی با بیان اینکه در پایان این جشنواره سه اثر منتخب به مرحله کشوری راه می‌یابد، ادامه داد: گروه‌های منتخب تا عصر امروز در مجتمع فرهنگی هنری کانون گرگان به اجرای نمایش خود می‌پردازند و در نهایت با رای داوران از سه اثر برگزیده می شوند.

به گفته وی در این جشنواره ۱۵ گروه نمایشی از گلستان شرکت کرده بودند که در نهایت ۱۱ گروه به مرحله استانی راه پیدا کردند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 8 =