۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۱۹
کد خبرنگار: 1550
کد خبر: 83645122
۱ نفر
بی‌نام و نشان، نمایشگاه نقاشی  های عیسا چولاندیم

رشت-ایرنا- نقاشی های عیسا چولاندیم هنرمند نقاش و استاد دانشگاه گیلان با عنوان " بی نام و نشان " در کارگاه هنری و صنعتی یاتوکا به تماشا گذاشته می شود.

عیسی چولاندیم به خبرنگار ایرنا گفت: نمایشگاه متشکل  از ۵۷ چهره‌ی مسخ شده و بی هویتی است که بیش از یک بازنمایی، وانموده‌ای برای پافشاری بر رسانه پافشاری می‌باشند. وانموده‌ای از زیبایی پلاستیک که پیوسته بازآفرینی می‌شوند و نگرنده را به نشانه‌هایی بیرون از خود ارجاع می‌دهند.

وی افزود: آفریده‌های "بی‌نام و نشان" همگی در آبان ۱۳۹۸ خلق شدند و بعد از پذیرفته نشدن دو نام برای نمایشگاه  در پایان "بی نام و نشان" شد تا یاتوکایی (افسانه‌ای) برای دوره‌ی کاری‌ام شود.

شیوه کار اکریلیک روی مقوا و به شیوه ای اکسپرسیونیستی (هیجانگری) است.

این نمایشگاه از ۴ تا ۱۷ بهمن در  رشت، لاکانشهر، ۷۰۰ متر پس از ریل آهن، جنب لوله‌کشی نعمتی ، کارگاه هنری صنعتی یاتوکا در معرض تماشا قرار دارد.

عیسا چولاندیم متولد ۱۳۵۵ در خرم‌آباد و دارای مدرک کارشناسی ارشد نقاشی از دانشگاه یزد، کارشناسی نقاشی از دانشگاه فردوسی مشهد، بنیانگذار گروه نقاشی کجکوک و گروه هنری مژ است. چولاندیم دبیری جشنواره کشوری «پیشواز از بهار یزد» ۱۳۹۴، دبیری جشنواره زباله های زیبا ۱۳۹۲،ترجمه و ویراستاری کتاب طراحی صنعتی؛ رویکردها و شیوه ها؛ انتشارات میر دشتی ۱۳۹۴، نویسنده کتاب مواد و ابزار هنری ۲، قسمت «مواد رنگ» انتشارات آبان؛ ۱۳۹۱، نویسنده کتاب مواد و ابزار هنری ۲ قسمت «دانش رنگ» انتشارات آبان ۱۳۹۰، نویسنده کتاب مواد و ابزار هنری ۱، «ابزارآلات هنری» انتشارات آبان؛ چاپ اول ۱۳۸۷، نویسنده نوشتمان ها (مقالات گوناگون) از ۱۳۸۵ تا ۱۳۹۲، برگزیده جشنوارهای گوناگون منطقه ای و کشوری در زمینه نقاشی، عکاسی، و پیکره سازی (مجسمه) و کتاب های آموزشی رشد از ۱۳۷۳ تا ۱۳۹۳ ، برگزاری نمایشگاه‌های انفرادی:تهران؛ نگارخانه سهراب؛ تواندرد؛ ریزپیکره ها؛ ۱۳۹۵بریتانیا؛ نمایشگاه نقاشی آنلاین؛ مجموعه داران بریتانیایی؛ اردیبهشت ۱۳۹۵-تهران؛ نگارخانه آن؛ خط قرمز؛ نقاشی؛ ۱۳۹۴ و فروردین ۹۵و چندین نمایشگاه گروهی در نگارخانه الهی شهر رشت را در کارنامه خود دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 4 =