سقوط هواپیما در استرالیا موجب مرگ سه آتش نشان امریکایی شد

تهران- ایرنا- سقوط هواپیمای شرکت ایرتانکر روز پنجشنبه در ایالت نیوساوت ولز استرالیا موجب مرگ سه آتش نشان آمریکایی سرنشین هواپیما شده‌است.

به گزارش شبکه‌ای بی‌سی، هواپیمای ایرتانکر به همراه آتش نشانان آمریکایی در زمان خاموش کردن آتش در ایالت نیوساولت ولز استرالیا سقوط کرده است.  

"شین فیتزیمونز" کمیسر خدمات آتش نشانی نیوساوت ولز گفت: هواپیمای C۱۳۰ که در عملیات مهار آتش جنگل‌های استرالیا شرکت داشته، در منطقه برفی مونارو سقوط کرد و هرسه شرنشین آن جان باختند.  

کمیسر خدمات آتش نشانی نیوساوت ولز در ادامه گفت: هیچ نشانی از علت این سقوط وجود ندارد، اما در حال همکاری با اداره ایمنی حمل و نقل استرالیا (ATSB) برای تعیین آن همچنان ادامه دارد.  
کمیسر آتش نشانی گفت: هر سه سرنشین این هواپیما آتش نشان‌های آمریکایی بودند.  

نیو ساوت ولز نام یکی از ایالت‌های شرقی استرالیا و مرکز آن سیدنی  بزرگ‌ترین و شناخته شده‌ترین شهر استرالیا است و جنگل‌های دچار اتش سوزی وسیع و مهیب شده‌است ... 

آژانس فضایی آمریکا (ناسا) در گزارشی جدید اعلام کرد که بیش از ۱۱ میلیون هکتار از جنگل‌ها و مزارع استرالیا از ماه سپتامبر۲۰۱۹ (شهریور امسال) تاکنون در حال سوختن هستند. این آتش سوزی چند ماه قبل از فصل آتش سوزی تابستانی استرالیا شروع شده است. این آتش‌های گسترده به ویژه در ایالت‌های ویکتوریا و نیوساوت ولز در امتداد مناطق جنگلی سواحل شرقی این کشور شدت داشته است.

این سازمان فضایی اعلام کرد: پیش بینی می‌شود دودهای ناشی از این آتش سوزی دستکم یک بار چرخش کامل در کل فضای اطراف زمین داشته باشد و دوباره به آسمان استرالیا بازگردد.  

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 5 =