همه راه‌های استان کرمانشاه باز است

کرمانشاه- ایرنا- ​مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه گفت: باوجود بارش برف از روز گذشته تاکنون با حضور به موقع نیروهای راهداری هیچ‌گونه راه مسدودی در استان نداریم و همه راه‌ها باز است.

فریبرز کرمی روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: اکنون بیش از ۱۶۴ نیرو و ۱۰۹ دستگاه ماشین‌آلات در مناطق برفگیر استان مشغول عملیات راهداری هستند.

او با اعلام اینکه ۵۰۰ نفر راهدار به صورت آماده باش برای اجرای طرح راهداری زمستانی در جاده‌های استان مستقر هستند، گفت: اکنون ۴۹ اکیپ راهداری در ۴۶ راهدارخانه ثابت و سیار استان به مردم خدمات ارایه می دهند.

او همچنین با اعلام اینکه ۳۷ هزار تن شن و نمک خریداری شده و در کل راهدارخانه‌ها انبار شده است، گفت: در این مدت ۷۸۰ تن شن و نمک در راه‌های استان مصرف شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان کرمانشاه در ادامه به بازگشایی راه حدود ۵۰ روستای استان براثر برف در روز گذشته نیز اشاره کرد و گفت: با عملیات راهداری و برف‌روبی ۹۲۲ کیلومتر این راه‌ها باز شده و تردد اکنون در آنها جریان دارد.

به گفته وی، ۱۳۰ تن شن و نمک در روزهای اخیر در راه‌های روستایی استان برای برف روبی مصرف شد.

کرمی در ادامه با بیان اینکه در این مدت ۷۸۰ تن شن و نمک در راه‌های استان مصرف شده است، افزود: عملیات برفروبی در بیش از هزار و ۸۶۳ کیلومتر از راه‌های اصلی استان انجام شد و نیروهای راهداری به ۱۰۷ دستگاه خودرو گرفتار در برف نیز امدادرسانی کردند.

به گفته او، با توجه به برودت هوا نمک‌پاشی در جاده‌ها در راستای جلوگیری از یخ زدگی از صبح روز چهارشنبه آغاز شده و اکنون نیز ادامه دارد.​

وی از رانندگان خواست باتوجه به لغزندگی جاده ها در تردد از نقاط برفگیر وارتفاعات نکات ایمنی را رعایت کنند.

استان کرمانشاه بیش از هشت هزار کیلومتر راه اصلی، فرعی و روستایی دارد. 

سازمان هواشناسی استان کرمانشاه اعلام کرد در روز پنجشنبه تا اوایل روز جمعه، به استثنای برخی نقاط رگبارهای موقت برف و باران و تشکیل مه، پدیده قابل توجه دیگری برای سطح استان نخواهیم داشت.

براساس اعلام هواشناسی سامانه بارشی دیگری که با ریزش هوای سرد و وزش باد نسبتاً شدید همراه خواهد بود؛ از عصر جمعه تا بعدازظهر روز شنبه، سبب بارش برف در اغلب نقاط استان خواهد شد.

هواشناسی همچنین اعلام کرد: با خروج این سامانه، در روزهای یکشنبه و دوشنبه کاهش شدید دمای هوا، یخبندان (بویژه در طول شب و اوایل روز) و تشکیل مه، مهمترین پدیده های جوی در سطح استان خواهند بود.