۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۵۱
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83645007
۰ نفر

برچسب‌ها

 برف و کولاک خلخال را فراگرفت

اردبیل - ایرنا - موج جدیدی از سرما و بارش برف توام با کولاک پس از یک روز توقف پنجشنبه شهر خلخال و مناطق تابعه این شهرستان را فراگرفته و موجب کندی تردد خودروها در جاده‌های منطقه شد.

سرپرست اداره راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خلخال روز پنجشنبه در گفت و گو با ایرنا از بارش برف توام با کولاک در راه‌های بین‌شهری و روستایی این شهرستان خبر داد.

معروف خسروی گفت: ارتفاع برف در برخی از مناطق کوهستانی و جاده‌های روستایی منطقه به بیش از ۸۰ سانتیمتر رسیده و با تلاش شبانه‌روزی راهداران این اداره در حال حاضر غیر از راه خلخال - پونل در استان گیلان ، سایر راه‌های اصلی ، فرعی و روستایی منطقه باز بوده و تردد خودروها در آنها جریان دارد.

او افزود: بارش برف توام با کولاک شدید در گردنه الماس واقع در جاده ارتباطی خلخال - اسالم نیز همچنان ادامه دارد و ارتفاع برف در این گردنه به بیش از ۸۰ سانتیمتر رسیده است.

خسروی با اشاره به ادامه بارش برف و افزایش شدت کولاک در طول روز به همه رانندگانی که قصد عبور از این گردنه را دارند توصیه کرد که زنجیرچرخ و سایر وسایل ایمنی زمستانی همراه داشته باشند.

فرامرز فرض‌الله‌پور ، رییس اداره هواشناسی خلخال نیز از بارش برف و باران در طول شب گذشته و پیش از ظهر امروز در این شهر خبر داد و گفت: بارش‌ها در مناطق کوهستانی و مرتفع شهرستان بصورت کولاک برف ادامه خواهد داشت.

وی افزود: با ورود جبهه هوای سرد و مرطوب به منطقه بارش برف از شامگاه دیروز در خلخال و  مناطق تابعه این شهرستان آغاز شده و ناپایداری هوا  با ورود موج جدیدی از سرما به منطقه از صبح فردا تقویت شده و تا هفته آینده ادامه خواهد داشت.

او با بیان اینکه بارش برف تا پایان امروز ادامه خواهد داشت، اظهارداشت: دمای فعلی هوای خلخال  ۷ درجه زیر صفر است.

بارش برف توام با سرما و یخخبندان در صبح امروز پدیده لغزندگی معابر یخ‌زده شهر خلخال را بدنبال داشته و رانندگان را وادار به استفاده از زنجیرچرخ در برخی از خیابان‌های خلخال کرد.

خلخال در جنوب اردبیل از شهرستان‌های سردسیر کشور است.

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha