گاز برخی مشترکان صنعتی خراسان جنوبی قطع می‌شود

بیرجند- ایرنا- مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی گفت: گاز برخی از مشترکان صنعتی پرمصرف استان به منظور تداوم جریان گاز مشترکان خانگی از امروز (پنجشنبه) قطع می‌شود. 

سید محمود هاشمی روز پنجشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا افزود: در ۲۴ ساعت گذشته مصرف گاز در استان به خصوص بخش خانگی و تجاری بسیار افزایش یافت که طبق دستورالعمل ابلاغی، محدودیت مصرف در واحدهای صنعتی از امروز در دستور کار قرار می‌گیرد. 

وی اظهار داشت: خراسان جنوبی جزو هفت استانی است که در ابلاغیه دولت ملزم به مدیریت مصرف از طریق اعمال محدودیت در بخش صنعتی بوده که نیروهای این شرکت در ایستگاه‌ها مستقر هستند و تلاش می‌کنند مشکلی در روند مصرف گاز بخش خانگی ایجاد نشود. 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی با تاکید بر لزوم صرفه‌جویی مصرف گاز توسط بخش خانگی گفت: از امروز تا سه‌شنبه هفته آینده بیشترین کاهش دما را شاهد خواهیم بود که لازم است مردم و سازمان‌ها در میزان مصرف گاز صرفه جویی را لحاظ کنند تا شاهد افت فشار یا قطع گاز نباشیم. 

وی با بیان اینکه دمای رفاه ۱۸ تا ۲۰ درجه سانتی‌گراد است گفت: توصیه می‌شود شهروندان سامانه‌های گرمایشی در اتاق‌هایی که رفت و آمد نیست را خاموشی کنند و به جای افزایش دما از لباس ضخیم و مناسب زمستان در منزل استفاده کنند. 

هاشمی یادآور شد: هر یک درجه کاهش دما در منزل معادل ۶ درصد صرفه جویی مصرف انرژی است که علاوه بر مدیریت مصرف به اقتصاد خانواده نیز کمک می‌کند. 

مدیرعامل شرکت گاز خراسان جنوبی تاکید کرد: شهروندان هنگام خروج از منزل به لحاظ مسائل ایمنی و صرفه‌جویی شیر اصلی گاز را ببندند. 

وی گفت: دی ماه امسال ابلاغیه دولت برای دستگاه های اجرایی نیز ارسال شده و تمام سازمان‌های دولتی موظف هستند یک ساعت قبل از شروع کار سیستم‌های گرمایشی را روشن و یک ساعت قبل از اتمام کار خاموش کنند که این مهم به صورت مستمر از سوی بازرسان شرکت گاز در استان کنترل می‌شود و اگر رعایت نشده باشد جریان گاز آن دستگاه اجرایی قطع خواهد شد. 

وی اظهار داشت: اکنون حدود ۹۸۰ کیلومتر خطوط انتقال گاز و هفت هزار و ۶۰۹ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع گاز در سطح استان اجرا شده است.

هاشمی با بیان اینکه امسال طرح‌های گازرسانی در استان با سرعت زیادی در دست انجام است گفت: از مجموع شبکه‌های موجود در استان، ۲ هزار و ۷۶۷ کیلومتر شبکه تغذیه و توزیع شهری و چهار هزار و ۸۴۲ کیلومتر شبکه روستایی است.

وی یادآور شد: تاکنون ۳۰ شهر و ۵۶۲ روستا در استان خراسان جنوبی زیرپوشش گاز طبیعی قرار گرفته و گازرسانی به ۲۳۵ روستا در دست اجرا است.

اخبار مرتبط