۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۹:۴۶
کد خبرنگار: 1188
کد خبر: 83644995
۰ نفر

برچسب‌ها

مروری بر مجموعه « سخنانی چند از بزرگان دنیا»

خمین - ایرنا - «سخنانی چند از بزرگان دنیا» عنوان کتابی است که از سوی «علیرضا گودرزی» یکی از مولفان اهل خمین نگارش شده است.

این کتاب ۶۸ صفحه‌ای با شمارگان یک‌هزار نسخه از سوی انتشارات « الماس رهگشا» به چاپ رسیده و روانه بازار کتاب شده است.
قیمت هر جلد از این کتاب که در قطع رقعی منتشر شده برای علاقه‌مندان ۹۰ هزار ریال است.

این مجموعه شامل نکته‌گویی ها و گزینه‌گوی های دانشمندان، روانشناسان، نویسندگان، فیلسوفان و افراد مشهور در ایران و جهان است.
در این کتاب مطالبی از سید «محمود حسابی»، «حسین محی‌الدین الهی قمشه‌ای»، «علی شریعتی»، «آندره موروا»، «آدولف هیتلر»، «سر وینستون لئونارد اسپنسر چرچیل»، «توماس آلوا ادیسون»، «آلبرت انیشتین»، «سرچارلز اسپنسر چاپلین»، «میلان کوندرا»، «آنتونی رابینز» و «سر آلفرد جوزف هیچکاک»آورده شده و زندگینامه  این افراد نیز برای مخاطبان ارایه شده است.
۲۵ جمله تاثیرگذار و مهم از هر شخصیت ذکر شده در این کتاب آورده شده و نویسنده کوشیده مطالبی را ارایه کند که ارزشمند و پندآموز باشد.
نویسنده در معرفی سید «محمود حسابی» آورده است:در سن ۲۵ سالگی دانشنامه دکترای فیزیک خود را با درجه عالی گرفت،لیسانس ادبیات از دانشگاه آمریکایی بیروت، لیسانس مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه فرانسوی بیروت و لیسانس مهندسی از دانشکده برق پاریس را به دست آورد
نویسنده درباره دکتر «علی شریعتی» نوشته است که وی علاوه بر شهرت زیادش برای سهم داشتن در انقلاب ایران، به‌دلیل کارنامه فعالیت‌هایش برای احیای مذهب و سنت در جامعه و بیدارگری درباره سلطنت وقت نیز شهرت داشته است.
شریعتی را در ادبیات معاصر معلم شهید می نامند و از زمان انقلاب تاکنون یادبودهای زیادی به یاد او برگزار شده  و از آن زمان نقدها و تجلیل‌های زیادی پیرامون آثار، آرا و تاثیراتی که او بر چند دهه معاصر ایران گذاشته وجود دارد.
 جمله «با تمام وجود نسبت به کسی که سزاوار و شایسته عشق شما به نظر می رسد سوگند وفاداری یاد کنید» به نقل قول از آندره موروا نویسنده، تاریخ‌نویس، مقاله نویس و حکایت پرداز قرن بیستم میلادی اهل فرانسه در کتاب آمده است.


 
 

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha