۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۳۳
کد خبرنگار: 999
کد خبر: 83644983
۰ نفر

برچسب‌ها

یخبندان بر جاده‌های کردستان حاکم است

سنندج‌ - ایرنا - فرمانده پلیس‌راه کردستان گفت: تردد در بیشتر جاده‌های این استان بویژه گردنه‌ها به علت بارش برف و یخبندان با دشواری امکان پذیر است.

سرهنگ عیسی گوهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت:‌ در برخی محورها به دلیل مه‌گرفتگی و در بعضی از محورها همچون دیواندره - بیجار و مسیر زرینه محور دیواندره - سنندج به دلیل کولاک شدید دید محدود شده است.

وی اضافه کرد: تردد هر نوع کشنده از مسیر سقز به دیواندره ممنوع است و مسیر فرعی دیواندره به تکاب هم از ساعت ۱۷:۳۰ روز گذشته تاکنون به دلیل کولاک شدید مسدود است.

سرهنگ گوهری افزود:‌ با توجه به یخبندان حاکم بر محورهای استان از رانندگان تقاضا می‌شود برای مسافرت تعجیل نکنند و دست کم دو ساعت صبر کنند و با مناسبتر شدن هوا و انجام نمک پاشی شاهد شرایط بهتری در جاده‌ها باشیم و یخزدگی از بین برود.

وی با اشاره به اینکه رانندگان حتما زنجیر چرخ به همراه داشته باشند تا در صورت نیاز استفاده کنند یادآور شد: بر اساس اطلاعیه‌های صادره از طرف اداره کل هواشناسی از جمعه بعدازظهر شرایط بارشی خواهیم داشت و دمای هوا کاهش محسوسی پیدا می‌کند به طوری که در مسیرهایی همچون زرینه تا ۱۸ درجه زیر صفر و در دهگلان به ۱۷ درجه زیر صفر می‌رسد که در چنین شرایطی هرگونه بارشی منجبر به یخزدگی جاده‌ها می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه کردستان تاکید کرد: لازم است رانندگان از هم‌اکنون برای سفرهای خود برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند و چنانچه نیاز ضروری به مسافرت نیست از آن خودداری کنند و برای مسافرت ضروری خود قبل از ظهر جمعه اقدام کنند که در بعدازظهر به دلیل شرایط جوی در راه نمانند یا دچار حادثه‌ای نشوند.

وی گفت: رانندگان در چنین شرایطی نهایت همکاری را با پلیس حین کنترل زنجیر چرخ یا محدودیت‌ها داشته باشند و با راهداران هم به هنگام برفروبی همکاری کنند.

استان کردستان در یک منطقه سرد و کوهستانی واقع شده و هر سال بارش باران در این استان از اوایل پاییز شروع می شود. همچنین جاده های بین شهری این استان دارای ۳۸ گردنه برفگیر و جاده های روستایی نیز دارای ۶۶ گردنه برفگیر بوده که این گردنه ها هنگام بارش باران عمدتا شاهد لغزندگی است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =