برف راه ارتباطی ۲۳۲ روستای شهرستان کوهرنگ را بست

شهرکرد- ایرنا- فرماندار شهرستان کوهرنگ گفت: بارش‌های ۲۴ ساعت گذشته در شهرستان کوهرنگ که در ارتفاعات به یک متر نیز می‎رسد راه ارتباطی ۲۳۲ روستای این شهرستان را مسدود کرد.

هوشنگ مصطفوی روز پنجشنبه در گفت‌وگو با خبرنگار ایرنا افزود: به سبب حجم بالای برف و محدودیت تعداد دستگاه‌های برف‌روب، هم اینک اولویت با بازگشایی محورهای اصلی و فرعی شهرستان است و تا عصر روز پنجشنبه راه‌های روستایی نیز بازگشایی می‌شود.

وی ادامه داد: چهارشنبه شب به جز جاده اصلی محور ارتباطی چلگرد به شهرکرد سایر محورهای اصلی و فرعی شهرستان به سبب کولاک برف و یخبندان مسدود شدند و گروههای راهداری از ساعت ۴ صبح روز پنجشنبه در حال تلاش برای بازگشایی این محورها هستند.

مصطفوی با اشاره به امدادرسانی خودروهای گرفتار در برف در محورهای ارتباطی این شهرستان، تصریح کرد: شب گذشته ۱۵ خانوار در گردنه چری امدادرسانی  و در بخشداری صمصامی اسکان اضطراری داده شدند و تعدادی خانوار نیز در بخش بازفت با مشکل مواجه شدند که با کمک نیروهای امدادی به مکان امن هدایت شدند.

فرماندار شهرستان کوهرنگ خاطرنشان کرد: بارش‌های اخیر در شهر چلگرد منجر به بارش ۶۰ سانتی‌متر برف و در ارتفاعات یک متر برف به همراه داشت.

به گزارش ایرنا، هم اینک ۷ گروه راهداری، ۴ گروه هلال احمر و ۳ گروه شهرداری در مناطق مختلف شهرستان کوهرنگ در بازگشایی محورهای ارتباطی و امدادرسانی به مردم فعال هستند.

شهرستان کوهرنگ از مناطق برف‌گیر استان چهارمحال و بختیاری در ۹۰ کیلومتری مرکز این استان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 11 =