۳ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۴
کد خبرنگار: 1053
کد خبر: 83644958
۰ نفر

برچسب‌ها

بارش برف و مه صبحگاهی جاده‌های قزوین را فرا گرفته است

قزوین - ایرنا - بارش برف که از شب گذشته آغاز شده و ادامه هم دارد همراه با مه صبحگاهی سطح تمامی راه‌های ارتباطی اصلی و فرعی استان قزوین را فرا گرفته است.

سرهنگ نصرالله بیگلری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: تمامی ماموران پلیس راه استان از شب گذشته با آماده باش کامل در سطح راه‌های اصلی و فرعی استان مستقر شده و نسبت به کنترل ترافیک و تسهیل در امر تردد خودروها اقدام کرده‌اند.

وی اضافه کرد: با توجه به پیش‌بینی سازمان هواشناسی مبنی بر استقرار توده هوای سرد تا اوایل هفته آینده، به مسافران توصیه می‌شود ضمن خودداری از سفرهای غیرضروری، در صورت سفر نسبت به ایمنی فنی خودرو خود اطمینان حاصل کرده و در طول مسیر نیز فاصله طولی را رعایت کنند.

به گفته وی، حرکت با سرعت مطمئن، خودداری از تغییر مسیرهای ناگهانی، استفاده از بخاری به همراه فن خنک کننده جهت بخار نکردن شیشه‌های خودرو و اجتناب از صحبت کردن با تلفن همراه و سرنشینان خودرو از مهمترین مواردی هستند که رانندگان در سفر باید آن را مراعات کنند.

سرهنگ بیگلری یادآور شد: با توجه به باز بودن مسیرهای ارتباطی و پاکسازی جاده‌ها از برف توسط ماموران اداره کل راهداری و حمل و نقل جاده ای، همراه داشتن زنجیر چرخ در مواقع ضروری از سوی رانندگان الزامی است.

رییس پلیس راه استان قزوین خاطرنشان کرد: رانندگان و مسافران در صورت مواجه شدن با هرگونه مشکلی در طول راه‌های ارتباطی بلافاصله موقعیت خود را از طریق تماس با سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند.

استان قزوین دارای ۶ هزار و ۶۷۷ کیلومتر جاده شامل ۲۱۷ کیلومتر آزادراه، ۳۱۳ کیلومتر بزرگراه، ۲۳۰ کیلومتر راه اصلی، ۵۶۴ کیلومتر راه فرعی، ۲ هزار و ۳۳۷ کیلومتر راه روستایی آسفالته، ۹۹۳ کیلومتر راه شوسه و یک هزار و ۹۷۳ کیلومتر راه خاکی بوده و یکی از پرترافیک ترین نقاط جاده ای کشور را به خود اختصاص داده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =