۲ بهمن ۱۳۹۸،‏ ۲۱:۱۲
کد خبرنگار: 1913
کد خبر: 83644795
۲ نفر

برچسب‌ها

پروندهٔ خبری

معترضان و پلیس در مرکز بیروت درگیر شدند

بیروت- ایرنا- دهها تن از جوانان معترض چهارشنبه شب در خیابان الحمرا و در میدان النجمه نزدیک ساختمان مجلس در مرکز بیروت با نیروهای پلیس و ضد شورش لبنان درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری ملی لبنان، معترضان به سوی نیروهای پلیس سنگ، کیسه های زباله، گلدان‌های کنار خیابان و روبروی کافه‌ها و غذاخوری‌ها، چوب، ترکه‌های درختان، بطری‌های آب و ترقه‌های آتشین پرتاب کردند.

بر پایه این گزارش، عده‌ای که صورت خود را پوشانده بودند در خیابان مصارف (بانک‌ها) در مرکز بیروت، سنگ و چوب میان معترضان توزیع می‌کردند.

شماری از آنان کوشیدند موانع فلزی روبروی خیابان‌هایی که به ساختمان مجلس منتهی می‌شود را بردارند و وارد حیاط بیرونی مجلس شوند، اما نظامیان مانع شدند.

افراد ناشناس خیمه‌هایی که نگهبانان مجلس لبنان از آن استفاده می‌کردند را آتش زدند.

پلیس با بلندگو از معترضان خواست؛ برای حفظ سلامت خود، محل را ترک کنند و از جمعیتی که به قصد تجمع و تظاهرات مسالمت آمیز به مرکز بیروت آمده‌اند درخواست کرد صفوف خود را از عده‌ای خشونت طلب جدا سازند.

نیروهای پلیس برای پراکنده کردن جوانان معترض از گاز اشک آور، باتوم و خودروهای آب پاش استفاده کرد که در جریان آن ۵۲ معترض زخمی شدند.

سازمان‌های دفاع مدنی و صلیب سرخ لبنان در صفحه توئیتر خود اعلام کردند که ۱۲ تن از مصدومان را به بیمارستان منتقل و ۴۰ تن را سر پایی درمان کردند و ۱۳ گروه از نیروهای این سازمان‌ها با هفت دستگاه آمبولانس برای ارایه کمک‌های اولیه در خیابان‌های مرکزی بیروت مستقر شده‌اند.

هم‌چنین عده‌ای از جوانان معترض مراکز تجاری و گمرک  شهر «عکار» در شمال لبنان را تعطیل و به برخی مراکز و دارایی‌های عمومی و خصوصی خسارت وارد کردند.

حسان دیاب، نخست وزیر، محمد فهمی وزیر کشور و عماد عثمان مدیرکل امنیت داخلی لبنان چهارشنبه شب برای بررسی اعتراض‌ها در کاخ نخست وزیری تشکیل جلسه دادند.

دولت جدید لبنان به ریاست دیاب امروز صبح و در صدمین روز جنبش اعتراضی مردم لبنان تشکیل شد.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار جهان

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha