دیدار پرسپولیس و تراکتور کلاس درس مربیان جوان خواهد بود

تهران- ایرنا- پیشکسوت تیم فوتبال پرسپولیس تاکید کرد که دیدار برگشت این تیم برابر تراکتور که قرار است روز یکشنبه در ورزشگاه آزادی برگزار شود، کلاس درسی برای مربیان جوان خواهد بود.

«اسماعیل حلالی» در گفت‌وگو با ایرنا با بیان اینکه شیوه بازی پرسپولیس و تراکتور شبیه یکدیگر است، گفت:‌ در دیدار رفت و به رغم وزش باد شدید در ورزشگاه، بازیکنان ۲ تیم بازی بسیار خوبی را به نمایش گذاشتند اما در پایان این تراکتور بود که با شوت غافلگیر کننده «احسان حاج صفی» ‌ به پیروزی رسید و هر سه امتیاز آن را کسب کرد.

دیدار برگشت تیم‌های پرطرفدار پرسپولیس تهران و تراکتور تبریز روز یکشنبه ششم بهمن ماه در ورزشگاه آزادی تهران برگزار خواهد شد.

وی اضافه کرد:‌ اما  امروز و در آستانه دیدار برگشت که در ورزشگاه آزادی  برگزار می شود، شرایط ۲ تیم کاملا تغییر کرده است. بی شک «یحیی گل محمدی» که به لحاظ فنی چیزی کمتر از «گابریل کالدرون» ندارد، بدنبال انتقام و غلبه بر تراکتور است و این موضوع کار شاگردان با تجربه و جوان «ساکت الهامی» ‌ را دشوارتر از قبل می کند.

این پیشکسوت باشگاه پرسپولیس ادامه داد:‌ این بازی به لحاظ فنی بسیار قابل توجه است و کلاس درس خوبی برای مربیان جوان‌تر به شمار می آید.

یحیی نسبت به گذشته با تجربه‌تر شده است

حلالی در پاسخ به این سوالی درباره آینده پرسپولیس با یحیی گل محمدی و بعد از خروج گابریل کالدرون عنوان کرد: پرسپولیس تیمی بزرگ با بازیکنان توانمند است. همان‌طورکه پیش‌تر نیز عنوان کردم گل محمدی نیز به لحاظ فنی چیزی کم از کالدرون ندارد و بی شک با تجربه ای که او در طول سال‌های گذشته بدست آورده می‌تواند این تیم بزرگ را به خوبی مدیریت کند.

وی افزود: گل محمدی به خوبی می‌داند مربیگری در پرسپولیس  با هر تیم دیگری تفاوت دارد. به عنوان مثال حتی نتایج دیدارهای دوستانه این تیم برای مدیریت باشگاه و هواداران اهمیت دارد و نباید از کوچکترین اتفاقات به آسانی عبور کرد. سرمربی جدید پرسپولیس البته با این فضا به خوبی آشنا است و اطمینان می دهم این بار برخلاف گذشته این تیم را بدون کمترین مشکلی هدایت  و انتظارات را برآورده خواهد کرد.

گل محمدی و محمد حسن انصاری فرد سرمربی و مدیرعامل باشگاه پرسپولیس

درنیم فصل اول فقر گلزنی داشتیم

این مربی درباره شرایط فنی دیدارهای نیم فصل نخست نوزدهمین دوره رقابت‌های لیگ برتر نیز گفت: کیفیت فنی غالب دیدارهای نیم فصل اول پایین و در بعضی از شاخص‌ها همانند شاخص گلزنی عملکرد بسیار ضعیفی داشتیم.

به گفته وی، لیگ برتر در نیم فصل اول دچار فقر گلزنی بود و این برای فوتبال ایران به عنوان یکی از مدعیان همیشگی قهرمانی در آسیا عملکرد قابل قبولی نیست.

بازیکن اسبق تیم ملی افزود: البته این مشکل به امروز و دیروز بر نمی‌گردد و رفته رفته به یک امر طبیعی در فوتبال ایران تبدیل شده است. مدیریت باشگاه و کادر فنی تیم‌ها برای بقای خود به کسب نتایج حداقلی نیاز دارند، از این رو شیوه بازی بیشتر تیم‌ها تدافعی است تا با حداقل امتیاز در جدول رده‌بندی باقی بمانند.

به گفته حلالی، با این شرایط بیشتر پیروزی‌ها با حداقل گل به ثبت رسیده و همچنین بر اساس آمار تعداد تساوی‌های بدون گل هم زیادتر از حداقل میانگین استاندارد در لیگ‌های معتبر است.

بازیکن اسبق پرسپولیس اضافه کرد: بازیکنان در این شرایط کمتر به انجام حرکات تکنیکی، ‌انفجاری و خلاقانه دست می‌زنند و فوتبال یک نواختی را از تیم‌ها شاهد هستیم و در این وضعیت فوتبال پویایی‌اش را از دست می‌دهد.

وی ابراز امیدواری کرد:‌ کادر فنی و مدیریتی باشگاه‌ها از این مسایل فاصله بگیرند تا در نیم فصل دوم از تیم‌های حاضر در لیگ برتر، بازی ‌ای زیباتری را در حضور حداکثری هواداران شاهد باشیم.  

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 15 =