کشتی گیر زیمبابوه: شادی من با مرام پهلوانی هم‌خوانی نداشت

بجنورد- ایرنا- کشتی گیر پهلوانی که با حرکات خود پس از برد سوژه رسانه‌ها و فضای مجازی شده بود، گفت: در آن زمان تحت تاثیر مسابقه بودم اما این‌گونه شادی با مرام ورزش پهلوانی سازگار نیست.

چاناتان مووینگی کشتی گیر اهل زیمبابوه روز گذشته پس از برتری برابر حریف خود شادی با پایکوبی در تشک کشتی پرداخت؛ حرکتی که سوژه رسانه‌ها شد.

وی در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: نخستین بار است که در ورزش‌های زورخانه‌ای حضور پیدا می‌کنم. امکانات ایران بی نظیر است و در کشور زیمبابوه ما این امکانات را نداریم. به سبک ورزش زورخانه‌ای و ورزش پهلوانی علاقمندم و با سخت‌ترین شرایط تمرین کردم تا به این مسابقات برسم.

این کشتی‌گیر با بیان اینکه شاید این مسابقات آغاز راه ورزش‌های زورخانه‌ای در کشورم باشد، گفت: تمام تلاش خود را انجام می‌دهم تا ورزش باستانی ایرانیان در زیمبابوه ریشه‌دار شود. پس از بازگشت به کشور م سعی می‌کنم در بین جوانان و نوجوانان این رشته را ترویج دهم.

این ورزشکار باستانی کار زیمباوه‌ای گفت: روز گذشته نخستین برد خود را در میدان کشتی پهلوانی کسب کردم. این برد موجب شد تا خوشحالیم بیش از حد باشد اما واقعیت این است که نباید پس از برد این کار می‌کردم زیرا با مرام پهلوانی خاص این ورزش در تناقض است.

سومین دوره رقابت‌های ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی امروز (چهارشنبه) با قهرمانی تیم ایران به پایان رسید. نمایندگان ایران در این دوره پنج مدال طلا، ۲ نقره و سه برنز کسب کردند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha