اجرای طرح های صنایع مس در شهربابک به اشتغال پایدار کمک می‌کند

کرمان - ایرنا - رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران گفت: اگر ساخت پروژه‌های طرح توسعه ذوب خاتون‌آباد، مس میدوک، معدن مس چاه فیروزه و ایجو به همین روند ادامه داشته باشد در چهار سال آینده بیکاری در شهربابک به حداقل خواهد رسید.

به گزارش ایرنا، نادعلی اسماعیلی دهج شامگاه  چهارشنبه در حاشیه بازدید از چاه فیروزه شهربابک افزود: درحال حاضر کارخانه‌های تغلیظ ایجو، چاه فیروزه، تغلیظ دو میدوک از طرح‌هایی هستند که در مجتمع مس شهربابک درحال انجام هستند و در آینده‌ای نزدیک به بهره‌برداری خواهند رسید که می‌تواند در مجموع اشتغال‌زایی قابل توجهی داشته باشد.

وی بیان داشت: شهرستان شهربابک آینده‌ روشنی در زمینه اشتغال خواهد داشت، هرچند که در حال حاضر نیز شرایط بسیار مثبتی نسبت به سایر شهرستان‌های کشور دارد. 

رئیس هیات مدیره شرکت ملی صنایع مس ایران ادامه داد: از ابتدای سال جاری  حدود ۱۰۰۰نفر در این پروژه‌ها مشغول به کار شدند و این میزان اشتغال‌زایی نسبت به جمعیت شهرستان را در هیچ کجای کشور نمی‌توان یافت.

وی اظهار داشت: عملیات ساخت کارخانه تغلیظ چاه‌فیروزه از خرداد ماه آغاز شده و خوشبختانه پیشرفت خوبی داشته است.

اسماعیلی دهج تصریح کرد: درحال حاضر ۶۰۰ نفر در چاه فیروزه مشغول به کار هستند که با انتخاب ماشین‌آلات و تکمیل تجهیزات روند بسیار مطلوبی را در این معدن شاهد خواهیم بود.

شهربابک در ۲۴۰ کیلومتری کرمان قرار دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 9 =