اجرای طرح هادی در روستاها به دهیاری‌ها واگذار می‌شود

شهرری - ایرنا - مدیرکل امور شوراهای اسلامی شهر و روستایی وزارت کشور گفت: بر اساس توافقات انجام گرفته و تدبیر معاونت عمرانی وزارت کشور، اجرای طرح‌هادی به دهیاری‌ها واگذار خواهد شد.

محمدرضا صمیمی روز چهارشنبه در نشست هم اندیشی مدیران شهری، روستایی و شوراهای اسلامی شهر و روستای شهرستان ری اظهار داشت: با توجه به تضاد قوانین، معضلاتی در اجرای طرح هادی ایجاد شده است.
این مسئول خاطرنشان کرد: بنیاد مسکن قوانین مربوط به خود را دارد و بر اساس آن عمل می کند از سوی دیگر وزارت کشور، فرمانداری و بخشداری هم قوانین مختص خود را داشته که بر مبنای آن فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه یکهزار و ۳۴۳ شهرداری و ۳۷ هزار دهیاری در کشور فعالیت و خدمات رسانی می کنند، افزود: دهیاران با مدیریت دقیق و هنرمندانه معضلات را رفع کرده و به روستاها سامان دهند.
صمیمی تصریح کرد: در راستای توسعه فعالیت دهیاری ها در روستاها، موضوع استخدام و ثبات و امنیت شغلی آنها در دست بررسی است و به محض تایید آزمون استخدامی مربوط به این قشر برگزار خواهد شد.
وی افزود: بی توجهی به دغدغه دهیاری ها کار را دشوار و مشکلات و بحران هایی را ایجاد می کند.
صمیمی گفت: اگر چه اشکالاتی در شوراها وجود دارد اما این موضوع مانع فعالیت های اثرگذار از سوی دهیاران نیست.

مدیرکل امور شوراهای اسلامی شهر و روستایی وزارت کشور  یادآور شد: با توجه به قرار گرفتن قیامدشت و احمدآباد مستوفی و درخواست ابطال شهر بودن آن از سوی شهرداری تهران، این طرح برای بررسی دقیق به دولت رفته است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 10 =