۱۲ و نیم درصد واحدهای صنعتی خراسان رضوی غیر فعال است

مشهد- ایرنا- معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان رضوی گفت: پنج هزار و ۶۰۰ پروانه فعالیت واحدهای صنعتی در این استان صادر شده که از این تعداد ۱۲ و نیم درصد غیر فعال است.

ابراهیم ناصری روز چهارشنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید در نیشابور افزود: اغلب این واحدها در مقیاس کوچک هستند که به خاطر عدم ارتقای فناوری و تطابق با شرایط روز یا به دلیل مشکلات نقدینگی و اختلاف شرکا تعطیل شده‌اند.
وی ادامه داد: از ابتدای امسال ۹۸ جلسه در ستاد تسهیل استان خراسان رضوی تشکیل شده که در این جلسات ۲ هزار و ۱۸ پرونده مورد رسیدگی قرار گرفته و ۲ هزار و ۳۱۸ مصوبه داشته است.
وی گفت: از ابتدای امسال ۳۶۲ پروانه بهره‌برداری با سرمایه‌گذاری ۱۴ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال صادر شده که زمینه اشتغال چهار هزار و ۸۷۰ نفر را در استان فراهم کرده است.
ناصری افزود: این آمار تا پایان امسال با تایید ۲ پروانه دیگر توسط محیط زیست تغییرات قابل ملاحظه خواهد داشت و سرمایه‌گذاری در این حوزه‌ها انجام شده است.
وی اظهار داشت: مشکلات واحدهای تولیدی استان در کارگروه‌های مالی و تسهیلات، مالیات، گمرک و تامین اجتماعی، کارگروه انرژی، محیط زیست، شهرک‌های صنعتی و کارگروه سرمایه گذاری و موارد خاص بررسی می‌شود.

وی گفت: در مواردی که این کارگروه‌ها برای حل مشکلات به جمع‌بندی رسیدند تصمیم نهایی به عنوان مصوبه ستاد تسهیل استان ابلاغ می‌گردد.
مرکز شهرستان ۴۵۰ هزار نفری نیشابور در ۱۲۷ کیلومتری غرب مشهد واقع است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 14 =