انتقاد النجباء عراق از دیدار رییس جمهوری عراق با ترامپ

تهران - ایرنا - معاون دبیرکل جنبش النجباء عراق امروز (چهارشنبه) در پی دیدار «برهم صالح» و «دونالد ترامپ» روسای جمهوری عراق و آمریکا در حاشیه نشست سالانه مجمع جهانی اقتصاد در داووس سوییس با انتشار توئیتی به شدت نسبت به این دیدار انتقاد کرد و صالح را "جدایی طلب" خواند.

«نصر الشمری» معاون دبیرکل و سخنگوی جنبش النجباء عراق، دیدار صالح و ترامپ را اهانت به شهدایی دانست که دولت آمریکا در ریختن خون آنها دست داشته است.

الشمری پیش از دیدار امروز رییسان جمهوری عراق و آمریکا با انتشار دو توئیت دیگر از برهم صالح خواسته بود در اقدامی که آن را "ملی و شجاعانه" خوانده از دیدار با ترامپ در نشست داووس سرباز زند.

این مقام النجباء پیشتر تهدید کرده بود که ملت عراق هرگز با کسی که دستش را به سوی تروریست هایی همچون ترامپ دراز کند، مسامحه نخواهد کرد.

«برهم صالح» و «دونالد ترامپ» رییسان جمهوری عراق و آمریکا امروز (چهارشنبه) در حاشیه پنجاهمین مجمع جهانی داووس در کشور سوییس دیدار و گفت وگو کردند.

ترامپ در واکنش به مطالبات سیاسی و اجتماعی عراق به خروج نظامیانش از خاک این کشور تنها به عبارت «ببینیم چه خواهیم کرد» بسنده کرد.

صالح نیز در این دیدار خواهان ادامه همکاری بین آمریکا و عراق در زمینه مبارزه با تروریسم شد.

براساس گزارش خبرگزاری رسمی عراق «اینا»، برهم صالح گفته است که با ترامپ مسئله وجود نظامیان آمریکا و کاهش آنها را در کشور بحث و گفت وگو کرده است.

این دیدار در حالی انجام شده که پیش از این برخی نمایندگان و شخصیت های سیاسی عراقی از مقامات عالی رتبه کشور خود خواسته بودند که از دیدار با ترامپ به خاطر دخالت های اخیرش در امور داخلی عراق و ترور شهدای مقاومت خودداری کنند.

سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی فرمانده سپاه قدس به همراه چهار تن از همرزمانش و ابومهدی المهندس معاون فرمانده الحشد الشعبی با شماری از یارانش در بامداد جمعه ۱۳ دی ماه ۹۸ در اثر حمله موشکی بالگردهای آمریکایی به دستور شخص ترامپ در جاده فرودگاه بغداد به شهادت رسیدند.

سپاه پاسداران انقلاب اسلامی به دنبال این اقدام تروریستی آمریکا بامداد چهارشنبه ۱۸ دی ‌ماه با شلیک چند فروند موشک بالستیک به سمت پایگاه عین‌الاسد آمریکا واقع در استان الانبار عراق آن را در هم کوبید.

جمعه آینده قرار است بغداد شاهد تظاهرات میلیونی گسترده ای در مخالفت با حضور نظامیان آمریکا در خاک این کشور باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =