دست خالی کشتی پهلوانی ایران از مدال طلا

بجنورد- ایرنا- کشتی‌گیران پهلوانی ایران در سومین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های زورخانه‌ای و کشتی پهلوانی عملکرد مناسبی نداشتند و با یک مدال نقره و 2 برنز به کار خود پایان دادند.

مبارزه‌های فینال رقابت‌های کشتی پهلوانی قهرمانی جهان بعد از ظهر امروز ( چهارشنبه) در بجنورد و در پنج وزن ۶۰، ۷۰، ۸۰، ۹۰ و به اصافه ۹۰ کیلوگرم برگزار شد.

در فینال این پنج وزن ایران تنها یک نماینده داشت و دیگر کشتی‌گیران برابر حریفان خود نتیجه را واگذار کردند.

در وزن ۶۰ کیلوگرم کشتی پهلوانی «محمد ایرفان ساپوترا» نماینده اندونزی با برتری برابر «مشتاق حسن شریفی» از افعانستان به مدال طلا رسید و در وزن ۷۰ کیلوگرم  «ممدی سلام‌اف» از جمهوری آذربایجان برابر «حیدر عبدالامیر»  به برتری رسید و صاحب گردن آویز طلا شد.

در وزن ۸۰ کیلوگرم نیز «رفعت گولالیف» از جمهوری آذربایجان برابر حسین محمد عراقی به برتری رسید و مدال طلا کسب کرد.

تنها فینالیست ایران در وزن ۹۰ کیلوگرم بود. «سوران مرادی» در این وزن برابر «بیرژن شیمردن» از قزاقستان تن به شکست داد و به مدال نقره رسید. «عباس مرادی‌زاده» در وزن ۶۰ کیلوگرم و  «محمدرضا ابوالحسنی» در وزن ۷۰ کیلوگرم عنوان سوم اوزان خود را کسب کردند

مسابقه فینال وزن به اضافه ۹۰ و مراسم اختتامیه تا دقایق دیگر برگزار خواهد شد.

با مدال نقره «سوران الله مرادی» شمار مدال های ایران به عدد هفت در این مسابقات رسید. در بخش ورزش‌های زورخانه‌ای ورزشکاران ایرانی در بخش تیمی و انفرادی پنج مدال طلا  و یک نقره کسب کردند.

تنها مدال طلای ورزشکار غیر ایرانی در بخش ورزش زورخانه‌ای در رقابت‌های کباده به «جابر عبدالامیر» عراقی رسید.

این رقابت ها از روز سی ام دی ماه به میزبانی شهر بجنورد در خراسان شمالی آغاز شد و مراسم اختتامیه تا دقایق دیگر با حضور مسوولان فدراسیون جهانی و مدیران ارشد خراسان شمالی برگزار می‌شود.

برای برگزاری مراسم اختتامیه این رقابت‌ها «محسن مهرعلیزاده» رییس فدراسیون بین‌المللی ورزش‌های زورخانه‌ای، «عبدالحمید احمدی» معاون وزیر ورزش و جوانان، «انور محمد» مشاور رییس جمهور افغانستان، رییس فدراسیون زورخانه‌ای  جمهوری آذربایجان، «محمدرضا طالقانی» رییس اسبق فدراسیون کشتی و جمعی از پیشکسوتان این رشته حضور دارند.

ورزشکاران ایرانی در  سومین دوره رقابت های ورزش های زورخانه ای و کشتی پهلوانی با کسب پنج مدال طلا و ۲ نقره به عنوان قهرمانی رسیدند.

اخبار مرتبط

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha