سند توسعه ۴ شهرستان خراسان جنوبی در اختیار دستگاه‌های معین است

بیرجند- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: سند توسعه شهرستان‌های نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه در اختیار دستگاه های معین قرار گرفته است.

به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی، سید کمال الدین میرجعفریان روز چهارشنبه در نشست بررسی تفاهم‌نامه‌های مبادله شده در سفر معاون اول رییس جمهوری، اهتمام دستگاه‌های اجرایی و حمایتی در رفع مشکلات مناطق مختلف استان را ستود.

وی اقدامات و تلاش‌های صورت گرفته در زمینه رفع محرومیت از استان قابل تقدیر دانست و درخصوص برپایی این نشست که با حضور مدیران دستگاه‌های اجرایی و معین همراه بود، گفت: این نشست به منظور بررسی عملکرد دستگاه‌ها در راستای تحقق مصوبات تفاهم‌نامه‌های منعقده بین استانداری و دستگاه‌های معین برگزار شده است.

 معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار  خراسان جنوبی اظهار داشت: بعد از احصای نیازمندی‌ها و مشکلات چهار شهرستان نهبندان، سربیشه، درمیان و زیرکوه، سند توسعه این مناطق در اختیار دستگاه‌های معین قرار گرفته است. ‌

وی بیان کرد: اقدامات دستگاه‌های اجرایی در راستای تحقق این اسناد، جمع بندی شده و برای پیگیری‌های نهایی در اختیار استاندار قرار می‌گیرد.

میرجعفریان یادآور شد: همه تعهدات دستگاه‌ها در این اسناد چهارگانه باید تا پایان سال ۹۸ عملیاتی شده تا سال ۱۴۰۰ به نتیجه نهایی برسند.

در همایش ملی روز روستا و عشایر که ۱۵ مهرماه امسال با حضور معاون اول رییس جمهوری، برخی وزرای کابینه و روسای نهادهای حمایتی در بیرجند برگزار شد، چهار تفاهم‌نامه همکاری بین استانداری خراسان جنوبی با چهار دستگاه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، کمیته امداد امام خمینی(ره)، بسیج سازندگی و بنیاد مستضعفان منعقد شد که در این تفاهم نامه‌ها، هر کدام از این دستگاه‌ها، محرومیت زدایی از یکی از شهرستان‌های نهبندان، زیرکوه، درمیان و سربیشه را متقبل شدند و این نشست به منظور پیگیری روند اجرای کار برگزار شد.

اخبار مرتبط