فضای مجازی فرصتی برای انتقال پیام انقلاب اسلامی است

یزد- ایرنا- فرمانده سپاه الغدیر استان یزد گفت: ظرفیت فضای مجازی فرصتی مناسب برای انتقال پیام انقلاب اسلامی و پیشگیری از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی است.

سرهنگ رضا پورشمسی روز چهارشنبه در جمع بسیجیان شرکت‌کننده در دوره تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج افزود: بسیجیان باید در کنار شیوه‌های سنتی تولید محتوا نظیر تالیف کتاب که زمان و هزینه بسیاری می‌طلبد از  تولید محتوای دیجیتال که در اندک زمان تاثیر بسیاری بر بخش قابل توجهی از جامعه دارد استفاده کنند.

وی ادامه داد: در فضای کنونی در سطح دنیا  امروز شاهدیم کشورهایی نظیر آمریکا در حوزه سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و نظامی با تسلط بر فضای سایبر می‌توانند واقعیت را عوض کرده و وقایع را آنطور که مدنظر خودشان است جلوه دهند و  چنین فضایی مسوولیت ما را در حوزه تولید محتوای دیجیتال سنگین‌تر می‌کند.  

فرمانده سپاه الغدیر  اظهار داشت: در کنار تمامی این مزایا نباید از آسیب‌های دنیای مجازی که امروزه به مراتب وسیع‌تر از دنیای حقیقی است غافل شد، بسیاری از قوانین و هنجارهای لازم برای هر جامعه  به راحتی در دنیای مجازی از میان می‌رود که تبعات ناخوشایندی به دنبال دارد. 

پورشمسی با اشاره بر ضرورت ورود جوانان بسیجی به عرصه جهاد نرم گفت: جوانان یزدی ظرفیت بسیاری دارند و   ۲۵ سال پیشتازی در کنکور گواه این مدعاست که امیدواریم برگزاری چنین مراسماتی بتواند این هوش و دانش نسل جوان را نسبت به این مساله مهم معطوف کرده و بتوانیم گام‌های خوبی در راستای  تولید محتوای دیجیتال برداریم.

در این برنامه تیم‌های شرکت کننده در رشته انیمیشن، موشن‌گرافی و بازی اندروید با موضوع "شهدای مقاومت؛مقاومت و ملت" و در حوزه نرم افزار با موضوع "رونق تولید و اقتصاد مقاومتی" به تولید محتوای فاخر خواهند پرداخت. 

این رویداد تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج از امروز در حسینیه ثارالله یزد آغاز شد و تا چهارم بهمن‌ماه جاری  ادامه دارد.

استان یزد با یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۳۲۰ هزار بسیجی دارد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 7 =