امضای تفاهمنامه کاهش آسیب‌های اجتماعی در خراسان رضوی

مشهد- ایرنا- به منظور کاهش آسیب‌های اجتماعی و راه‌اندازی دفاتر تسهیل‌گری در مناطق کم‌برخوردار مشهد روز چهارشنبه تفاهمنامه سه جانبه بین وزارت کشور، استانداری خراسان رضوی و شهرداری مشهد به امضا رسید.

استاندار خراسان رضوی در جلسه امضای این تفاهمنامه گفت: ساماندهی حاشیه شهر یکی از دغدغه‌های مدیریت استان بوده و هست لذا برای این کار در قالب طرح جهاد اجتماعی (نجات) و در فاز نخست هشت محله را برای ساماندهی به صورت آزمایشی انتخاب کردیم.
علیرضا رزم‌حسینی افزود: هدف مدیریت استان در این طرح افزایش سرانه‌های مختلف از جمله ورزشی، آموزشی، امنیت و بهداشتی در مناطق مورد هدف بود اما به جهت تاثیرگذاری بیشتر مقرر شد مدیریت واحد این دفاتر به شهرداری مشهد واگذار شود.
این تفاهمنامه بر اساس مصوبات کارگروه اجتماعی فرهنگی سلامت زنان و خانواده خراسان رضوی و با هدف همکاری در راه‌اندازی و پشتیبانی از فعالیت دفاتر تسهیل‌گری و توسعه محلی در محلات و سکونتگاه‌های ناکارآمد شهر مشهد به منظور بهسازی و ارتقای وضعیت اجتماعی و فرهنگی سلامت، کاهش آسیب‌های اجتماعی و راه‌اندازی دفاتر یاد شده در چهارچوب طرح خدمات مورد نظر سازمان امور اجتماعی کشور منعقد شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 10 =