تردد در بیشتر جاده‌های کهگیلویه و بویراحمد با زنجیر چرخ امکان پذیراست

یاسوج - ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد گفت: بارش برف و کولاک در بیشتر جاده‌های برون شهری در مناطق سردسیری این استان، سبب لغزنده شدن جاده ها و کند شدن تردد خودروها شده و تردد در این جاده‌ها تنها با زنجیر چرخ امکان پذیر است.

به گزارش ایرنا، بارش برف و باران از بامداد امروز در نقاط مختلف کهگیلویه و بویراحمد آغاز شده و همچنان ادامه دارد.

محمد نصیری راد روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: در برخی محورها شامل  یاسوج- سمیرم، یاسوج- اقلید، یاسوج- مارگون، یاسوج-لوداب، یاسوج-سپیدار، یاسوج-سی سخت و یاسوج- بابامیدان بارش سنگین برف گزارش شده است.

وی افزود: این جاده ها لغزنده هستند و تردد خودرو ها در انها فقط با زنجیر چرخ امکان پذیر است. 

مدیرکل راهداری و حمل ‌و نقل جاده‌ای کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: همچنان محور یاسوج-چرام مسدود است. 

نصیری راد به رانندگان  هم استانی توصیه کرد که پیش از آغاز سفر وضعیت راه‌های ارتباطی استان را از طریق تلفن ۱۴۱ سازمان راهداری یا مرکز کنترل ترافیک استان به شماره ۰۷۴۲۱۸۲۵۰۵۵ جویا شوند.

افزون بر ۶ هزار کیلومتر راه ارتباطی شامل اصلی، فرعی، روستایی و بزرگراه در کهگیلویه و بویراحمد وجود دارد.

این استان دارای ۴۵ گردنه و یک هزار و ۵۰۰ کیلومتر جاده برف گیر است.

بیش از ۱۷۰ دستگاه ماشین آلات سنگین، نیمه سنگین و تجهیزات برف روب برای بازگشایی جاده‌های ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد در حال فعالیت است.

حدود ۲۰۰ نفر نیروی راهداری در ۲۵ راهدارخانه ثابت و سیار مشغول خدمات رسانی به مردم و مسافران در محورهای ارتباطی کهگیلویه و بویراحمد هستند.

به گفته بخشدار دیشموک در شهرستان کهگیلویه نیز به دلیل بارش برف، بارندگی شدید و سیلابی شدن رودخانه ها و دره های فصلی ،راه ارتباطی ۷۵ روستا در بخش دیشموک با مرکز این بخش مسدود شده است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 1 =