ایراد معاون وزارت ورزش از حسابرسی فدراسیون دوچرخه‌سواری

تهران- ایرنا- سرپرست معاون ورزش قهرمانی وزارت ورزش و جوانان از حسابرسی فدراسیون دوچرخه‌سواری و هزینه ۹۴۰ میلون تومانی در امور فرهنگی، ایراد گرفت.

امروز (چهارشنبه)، مجمع عمومی سالیانه فدراسیون دوچرخه سواری با حضور مهدی علی‌نژاد سرپرست معاونت توسعه ورزش قهرمانی  وزارت ورزش، کیکاووس سعیدی دبیر کمیته المپیک و خسرو قمری رییس فدراسیون دوچرخه سواری در آکادمی ملی المپیک برگزار شد.

در ابتدای مجمع قمری درخصوص فعالیت‌های فدراسیون دوچرخه سواری در سال ٩٧، توسعه ورزش همگانی، ساخت پیست دوچرخه سواری و حضور در مسابقات آسیایی و جهانی و ارائه گزارش مالی و عملکرد فدراسیون سخن گفت و افزود: یکی از نیازهای اصلی ما مبارزه با دوپینگ است که در این زمینه اقدامات بسیاری را انجام دادیم.

در ادامه این مجمع علی نژاد نظر مجمع را در خصوص ادامه فعالیت قمری تا پیان دوران ریاست او جویا شد و با تصویب اکثریت آرا این موضوع تصویب شد.

همچنین در ادامه خزانه دار فدراسیون درخصوص وضعیت مالی فدراسیون گزارشی را ارایه کرد.

همچنین علی نژاد گفت: مشکلی اصلی فدراسیون دوچرخه سواری کمبود منابع است زیرا تجهیزات این رشته پرهزینه است و  تنها راه رفع این مشکل جذب منابع غیردولتی است وگرنه امکان موفقیت در این عرصه نخواهیم داشت.

سپس، خزانه‌دار و حسابرس فدراسیون گزارش‌های خود را ارائه کردند که در یکی از این گزارش‌ها عنوان شد که ۹۴۰ میلیون تومان برای کارهای فرهنگی هزینه شده است.

معاون وزارت ورزش از این موضوع ایراد گرفت و مشخص شد که پول پاداش مدال‌آوران دوچرخه‌سواری در این بخش ذکر شده و به همین دلیل هم عدد مربوط به کار فرهنگی بالا رفته است.

برهمین اساس گزارش تایید خزانه‌دار مشروط به اصلاح برخی موارد شد. همچنین مقرر شد گزارش حسابرسی اصلاح شده و در مجمع بعدی مورد تایید قرار بگیرد.

علی نژاد افزود: وقتی رشته دوچرخه سواری توان کسب مدال را ندارد، نمی‌تواند تقاضای سهمی از بودجه ویژه کند که وزارت ورزش به آنان تخصص دهد. منابع دولتی رو به کاهش است و رشته‌هایی که به تجهیزات وابستگی بیشتری دارند، آسیب می‌بینند.

وی افزود: باشگاه‌های بزرگ از دوچرخه سواری کنار کشیدند و چرا این اتفاق افتاده و باید چیکار کنیم منابع را برگردانیم؟ با ادامه این وضعیت، شرایط دوچرخه سواری تغییر نمی کند. باید بازنگری در نوع مدیریت و رفتار فدراسیون دوچرخه سواری صورت پذیرد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =