معاون دادگستری اردبیل: مدیران نباید از امکانات دولتی به نفع نامزدها استفاده کنند

اردبیل - ایرنا - معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: مدیران حق تبلیغ نامزدهای انتخابات را ندارند و نباید از امکانات دولتی به نفع آنها استفاده کنند.

یوسف خدادادی روز چهارشنبه در جلسه شورای اداری اردبیل افزود: یکی از آسیب‌های جدی انتخابات استفاده از امکانات دولتی به نفع نامزدهای انتخابات است که موجب سلب اعتماد عمومی مردم می‌شود.

وی با بیان اینکه یکی از دستاوردهای انقلاب برگزاری انتخابات سالم است، بیان کرد: انتخابات تجلی مردم‌سالاری و مظهر اراده مردم در تعیین سرنوشت سیاسی خود است.

خدادادی گفت: مجموعه قضایی استان با اتخاذ تدابیر لازم برای سلامت انتخابات مجلس شورای اسلامی تلاش کرده و در این راستا هر گونه تحرک و اقدام غیرقانونی نامزدهای انتخابات رصد شده و با آن برخورد می‌شود.

وی بر لزوم برگزاری انتخابات سالم، آزاد و با مشارکت حداکثری مردم تاکید کرد و افزود: ستاد پیشگیری از تخلفات و جرایم انتخاباتی استان در دادگستری با عضویت نهادهای مرتبط تشکیل شده و با استفاده از تجربیات سال‌های گذشته و آسیب شناسی موضوع بر برگزاری صحیح انتخابات نظارت خواهد کرد.

او با بیان اینکه رویکرد ما پیشگیری از تخلفات انتخاباتی است، افزود: نگاه‌ها در انتخابات باید پیشگیرانه باشد تا شاهد یک انتخابات سالم و رقابتی باشیم.

خدادادی بیان‌کرد: رسانه‌ها در انتخابات نقش سنگینی دارند و در جهت مشارکت حداکثری و سالم‌سازی فضا کمک حال دست‌اندرکاران خواهند بود و در این میان فضای مجازی هم رصد می‌شود تا فضای انتخابات را مخدوش نکرده و موجب تشویش اذهان عمومی نشوند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان اردبیل گفت: انتخابات پیش‌رو در کنار امنیت، سلامت و رقابت به منظور مشارکت حداکثری مردم از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.

وی اضافه‌کرد: برخی از جرایم همچون خرید و فروش آراء، سوء‌استفاده از امکانات دولتی، توهین ، افتراء، تخریب و اهانت افراد به نامزدها چه در فضای مجازی و واقعی باید مورد توجه نامزدها و  هواداران آنها  و نیز مسوولان قرار گرفته و از آن خوداری شود.

خدادادی تخریب چهره نظام،استفاده از امکانات دولتی و موسسات عمومی وابسته به دولت به نفع کاندیداهای خاص،استفاده از بیت‌المال ،بهره‌گیری ابزاری از اقوام و دادن وعده‌های غیر قابل تحقق به آنها ،تخریب و توهین به نامزدهای رقیب،اختلاف در انتخابات ،دخالت در انتخابات ، اظهارات تخریبی کاندیداها،تبلیغات زودهنگام و خارج از مهلت ، دامن زدن به اختلافات قومی و مذهبی به نفع نامزد خاص، سوء‌استفاده احتمالی مسوولان استانی از مقام و جایگاه اداری خود له و علیه نامزدها،خرید و فروش آراء و واگذاری اماکن دولتی و عمومی به نامزدها را از جمله تخلفات انتخاباتی ذکر کرد.

یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی دوم اسفندماه برگزار می‌شود.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 9 =